Mladší žáci házenkářského oddílu Sparty zvítězili na hřišti mělnické rezervy

6. říjen 2016, 00:23

Mělník - V neděli 2. října čekalo tým starších žáků oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora odložené utkání 2. kola společného přeboru, ke kterému nastoupil na venkovním hřišti v areálu ISŠT v Mělníku proti domácímu týmu Házená Mělník 03. Původní termín byl 18. září, z důvodů špatného počasí však bylo utkání odloženo až na tuto neděli.

Mělník B - K. Hora 11:22 (7:13)

Dle dosavadních výsledků nastupoval tým starších žáků SPARTY do nedělního utkání v roli favorita. Ve 3.minutě byl stav sice nerozhodný 3:3, ale v dalším průběhu utkání již kutnohorský tým ovládal hru a potvrzoval tuto roli. A tomu odpovídal i vývoj skóre - v 10.minutě vedli hosté 3:5, v 15.minutě 4:8, ve 20.minutě 5:10 a první poločas skončil pohodovým šestibrankovým vedením kutnohorských 7:13.

A když za prvním šest minut 2.poločasu navýšil tým SPARTY své vedení na 7:17, bylo o dělbě bodů prakticky rozhodnuto. Ve zbývajících cca 20ti minutách již bylo utkání brankově vyrovnané / 4:5 /, domácí na nějaký obrat neměli a naopak, hosté své vedení v pohodě kontrolovali. Z týmu SPARTY dostali v této fázi příležitost i ostatní, z tentokrát širokého kádru 12 hráčů a tak nakonec utkání skončilo zaslouženým vítězstvím o 11 branek v poměru 11:22.

Starší žáci SPARTY tak pokračují v podzimních dobrých výkonech / bilance: 3 – 2-1-0 / a drží se na dohled čelu tabulky. Ale Ti nejsilnější soupeři je teprve čekají / Mělník 02, Jičín a Náchod / a to již bude „těžší oříšek“. Prozatím byli jejich soupeři z kategorie těch slabších.

SESTAVA a BRANKY: Valeš /br/ - Červený 7, Novák F. 5, Klouček 3, Šimon 3, Šnajdrová 2, Novotný 1, Růžička Š. 1, Kvěch, Novák D., Schovanec a Zatloukal. Trenér: Vít Šnajdr.

NAPOMÍNÁNÍ: 2 – 2, VYLOUČENÍ: 1 – 1, SEDMIČKY: 1/0 – 0, ROZHODČÍ: Průžek / Úvaly /, Tůma / Praha /, DIVÁCI: 20.

Za týden, v neděli 9.října čeká tým starších žáků SPARTY utkání 5.kola SP, ve kterém přivítá od 12,30 hodin na svém hřišti v Tyršově ulici na Žižkově tým SOKOLA Úvaly „B“.