Mladší žáci Sparty bojovali v Mladé Boleslavi ve druhém jarním turnaji

10. duben 2019, 00:08

Mladá Boleslav - V sobotu 6. dubna odehrál kutnohorský tým mladších žáků druhý jarní mistrovský turnaj středočeského přeboru a to ve sportovní hale v Mladé Boleslavi.

V letošním ročníku této žákovské kategorie startuje 9 týmů – AŠ Mladá Boleslav, HÁZENÁ Mělník, JISKRA Zruč n/Sázavou, SOKOL Bělá p.Bezdězem, SOKOL Kostelec n/Labem, SOKOL Úvaly A+B, SPARTAK Příbram a SPARTA Kutná Hora. Soutěž se hraje turnajovým způsobem, v každém z pěti jarních kol proběhnou 2 turnaje po 4 nebo 5 týmech. Stejně jako loni, tak i letos se hraje bez počítání skóre a výsledků, bez vyhlašování umístění a pořadí.

V sobotním mladoboleslavském turnaji se utkala čtveřice týmů – AŠ Mladá Boleslav, HÁZENÁ Mělník, SOKOL Bělá pod Bezdězem a SPARTA Kutná Hora. Na všech turnajích se hraje systémem každý s každým s hrací dobou 2x15 minut, posledních 10 minut utkání je nařízená osobní obrana.

Trenér SPARTY Alois Salák ml. ale přece jenom neoficiální zápis o utkáních vedli a tak máme k dispozici sestavu i střelce branek kutnohorských mladších žáků v tomto druhém jarním mistrovském turnaji.

Sestava a branky v turnaji celkem:
Niederle Matěj /br/ – Trlida Tomáš 10, Bětík Ondřej 9, Pícha Kryštof 8, Rybář Jakub 7, Pavlík Matěj 2, Pektor Oliver 2, Vácha Jakub 1, Hladiš Michal a Loužil Vít. Trenér: Salák Alois ml.

A jak hodnotil sobotní výkon svého týmu trenér Alois Salák:
V jarní sezóně se nám povedlo zlepšit tréninkovou účast a to se projevuje na herním projevu celého týmu. Hráči spolupracují jako tým, pomáhají si v obraně a v útoku předvádějí pěkné kombinace. Velmi dobře opět zachytal Matěj Niederle, ale pochvalu za velkou bojovnost zaslouží všichni hráči, kteří se turnaje zúčastnili. Bohužel se nám stále nevyhýbají zranění a i v tomto turnaji musel v posledním zápase odstoupit Jakub Rybář. Ve druhém poločase se k němu přidal i Tomáš Trlida, který po třech 2 minutových trestech dostal červenou kartu. Již tuto sobotu pořádáme domácí turnaj, na který všechny rodiče a příznivce kutnohorské házené srdečně zveme.

Ve 3.jarním kole SP čeká tým mladších žáků SPARTY turnaj v domácím prostředí a to v sobotu 13.dubna ve sportovní hale BIOS v Puškinské ulici, kde se utká čtveřice týmů – AŠ Mladá Boleslav, SOKOL Kostelec nad Labem, SOKOL Úvaly „A“ a SPARTA Kutná Hora.