Mladším dorostencům Sparty se moc nedařilo, přesto dotáhli zápas k vítězství

23. březen 2017, 00:25

Vršovice - Tým mladších dorostenců oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora měl v neděli na programu utkání 16. kola 2. ligy MD-Čechy, ve kterém nastoupil v nafukovače v Praze Vršovicích proti tamnímu týmu Lokomotiva Vršovice. Lokomotiva byla před nedělním utkáním v druholigové tabulce na 5. místě se ziskem 12 bodů (bilance 6-0-6), Sparta na 4. místě měla bodů 14 za bilanci 7-0-5. V podzimním utkání „doma ve Zruči“ Sparta zvítězila 26:19, dle postavení obou soupeřů v tabulce se však dalo očekávat celkem vyrovnané utkání.

Lok. Vršovice - Kutná Hor 31:33 (14:20)

Dorostenci SPARTY ale začali nedělní utkání velmi dobře, po vedení domácích ve 3.minutě 2:1 již měli v dalším průběhu prvního dějství více ze hry a to se projevovalo i na vývoji skóre. Ve 4.minutě vedli 2:3, v 10.minutě 3:6. O minutu později sice domácí snížili na 5:6, v 15.minutě však byl stav již 6:11. Poté se ještě domácím 2x podařilo snížit na rozdíl 2 branek – nejprve na 10:12 a ve 21.minutě ještě na 11:13, závěr poločasu však hostům vyšel daleko lépe a do kabin odcházeli s pohodovým vedením o 6 branek – stav byl 14:20.

A herní převahu i bezpečný náskok si udržoval kutnohorský tým i v první desetiminutovce 2.poločasu, na začátku 40.minuty již bylo jejich vedení osmibrankové, stav byl 17:25. Ovšem následně obdržel červenou kartu za netaktický faul nejlepší hráč SPARTY i střelec celé soutěže Procházka a to výrazně napomohlo domácím k návratu do utkání. Ti postupně snižovali vedení kutnohorských a z celkem jasného vývoje začalo být drama. Ještě ve 46.minutě byl stav 23:28, ve 49.minutě již jenom 26:28 a v 54.minutě domácí tým dokonce snížil na rozdíl branky jediné, na 29:30. Ale oslabený tým SPARTY zvládl závěr utkání na výbornou, 2 brankami v 55. a 58.minutě odskočil na 29:32 a své vedení již z ruky nepustil. Nakonec si z haly vršovické Lokomotivy odvezl cenné vítězství v poměru 31:33. A zisk 2 bodů znamenal odskočení od svého pronásledovatele v průběžné druholigové tabulce na rozdíl 4 bodů.

Mladší dorostenci SPARTY tak naplno bodovali i ve čtvrtém jarním utkání. První poločas odchytal spolehlivě Fojta, ten druhý prozměnu Ginter. Hráči v poli podali vesměs dobré výkony a tým měl dlouho utkání celkem jasně pod kontrolou. Až zbytečná diskvalifikace Procházky jeho vývoj zkomplikovala, naštěstí to konečný výsledek neovlivnilo. Střelecky se nejvíce prosazovala osmibranková trojice Jeníček, Procházka, Škalda / ten za SPARTU nastoupil na jaře poprvé, když měl na Dukle odehráno již v sobotu /, dařilo se i Horákovi a důležité branky přidali také Novák se Šimonem. A i když nebyl trenér Jiří Hasala s celkovým výkonem svého týmu příliš spokojen, minimálně za zisk obou bodů zaslouží celý kutnohorský kolektiv určitě pochvalu.

SESTAVA a BRANKY: Fojta /br/, Ginter /br-1/ - Jeníček 8, Procházka 8, Škalda 8, Horák 4, Novák P. 2, Šimon 2 a Zatloukal. Trenér: Hasala Jiří.
NAPOMÍNÁNÍ: 2 – 0, VYLOUČENÍ: 3 – 3, SEDMIČKY: 1/1 – 2/1, ROZHODČÍ: Ledvinka - Lehký / Liberec /, DIVÁCI: 40.

A jak hodnotil nedělní utkání trenér SPARTY Jiří Hasala?
Trochu zvláštní utkání. Přijeli jsme v doposud nejsilnější sestavě a předpokládal jsem snadné dva body. Ale jak se říká, každé utkání je jiné. A to se potvrdilo hlavně v druhém poločase. Soupeř v útoku uspěšně nabourával náš systém střídavým napadáním jednotlivých hráčů a v útoku naši obranu doslova uspával a postupně náš náskok trpělivě zmenšoval. Až v závěru se díky lepší pohyblivosti hráčů bez míče podařilo dotáhnou toto utkání do vítězného konce. Jsem tomu rád, neboť tentokrát se opravdu nedařilo.

Ostatní výsledky 16.kola:
1.HK Dvůr Králové nad Labem - SOKOL Bělá pod Bezdězem 32:27, SOKOL Vršovice „B“ - l.HC Pardubice 42:30, LOKOMOTIVA Louny - HSK TYGŘI Ústí nad Labem 00:00, TJ Náchod a SOKOL Úvaly měl volno.