Mužský tým začal házenkářskou druhou ligu domácí prohrou s Jiskrou Třeboň

27. září 2019, 06:25

Kutná Hora - Házenkáři Sparty Kutná Hora v sobotu zahájili nový mistrovský ročník 2. ligy mužů JV Čechy, když v utkání 1. kola přivítal ve sportovní hale Klimeška v Čáslavské ulici zkušený jihočeský tým Jiskra Třeboň.

Kutná Hora - Třeboň 11:37 (5:15)

Jiskra je obhájce vítězství v soutěži, ovšem v loňském ročníku jednu ze čtyř porážek utrpěla na podzim 2018 v Kutné Hoře, kde prohrála 35:29. V domácí odvetě SPARTĚ porážku odvedla i s úroky výsledkem 37:19.

Začátek úvodního druholigového utkání se týmu SPARTY celkem vydařil, ve 4.minutě vedl 2:0. Ovšem v dalším průběhu to již bylo jedno velké trápení, nedařilo se nikomu nic, ani v obraně, ani v útoku a hosté na hřišti jasně dominovali. Od 5.do 16.minuty zaznamenali šňůru 8 branek v řadě a otočili vedení na 2:8. Do 20.minuty sice domácí snížili na 4:9, ale v závěrečné desetiminutovce prvního dějství hosté opět přidali a postupně navýšili své vedení až na poločasový rozdíl 10ti branek, stav byl 5:15 !!!

No a 2.poločas byl ze strany domácích ještě horší. Tragická obrana, děsivý útok a množství technických chyb, to vše byla „voda na mlýn“ týmu hostí. Ti předváděli nadále rychlou kombinační házenou a postupně navyšovali své vedení. Ve 40.minutě byl stav 7:24, v 50.minutě 9:29 a konečný výsledek zněl neuvěřitelně – 11:37. Hosté v utkání zvítězili naprosto zaslouženě a potvrdili roli favorita na přední umístění i v letošním mistrovském ročníku, to domácí totálně zklamali a propadli ve všech herních činnostech.

Je sice pravdou, že chybělo 8 hráčů základního kádru, ovšem i tak by zbytek týmu neměl podat tak žalostný výkon. Celé utkání odchytal Hroch, který si připsal 12 zákroků a měl úspěšnost 24,5%. A asi jediný snese trochu přísnější měřítko. Hráči v poli totiž do jednoho zklamali a podali nejhorší výkon za posledních hodně, hodně let. Vždyť celkově měl tým střelbu 53/11 = tragická úspěšnost 20,8% / jenom z křídel střelba 17/2 /. Obrana si v utkání nepřipsala jediný blok, a pouze 8 získaných míčů, oproti tomu v útoku poztrácel tým celkem 19 míčů, 5 střel skončilo v blocích hostující obrany, 8 střel šlo mimo a 8 jich skončilo na tyčích. No a hostující dvojice brankářů si připsala celkem 21 úspěšných zákroků. Střelba jednotlivých hráčů SPARTY byla dle úspěšnosti následující: Horák 1-1, Hovorka 10-4, Veselý Š. 3-1, Jeníček 12-3, Veselý M. 8-1, Falge 10-1, Polívka D. 5-0, Polívka P. 3-0 a Hájek 1-0. Co dodat - honem rychle zapomenout na tento propadák a příští týden podat diametrálně odlišný výkon, jinak bude zaděláno na velké problémy a starosti.

A jak hodnotil sobotní zahajovací utkání svého týmu ve 2.lize trenér Vít Šnajdr:
Chci se všem diváků, příznivcům a fanouškům omluvit za předvedený výkon. Byl to asi nejhorší výkon, jaký jsem za dobu svého působení u týmu mužů zažil. Chybělo mu naprosto vše, nasazení, důraz, sebedůvěra, střelba, odvaha atd. Všichni aktéři budou muset totálně změnit svůj přístup, jestliže se podobné propadáky nemají opakovat. Přístup k tréninku, k zápasu a ve vztahu k týmu.

SESTAVA a BRANKY: Hroch /br/, Šnajdr /br/ - Hovorka 4, Jeníček 3, Falge 1, Horák 1, Veselý M. 1, Veselý Š. 1, Hájek, Polívka D. a Polívka P. Trenér: Šnajdr Vít.

NAPOMÍNÁNÍ: 2 – 2, VYLOUČENÍ: 3 – 1, SEDMIČKY: 0 – 6/4, ROZHODČÍ: Hladký / Sez.Ústí / - Jeníček / Praha /, DIVÁCI: 47.

Ostatní výsledky 1.kola:
HBC Strakonice 1921 „B“ – 1.HC Pardubice 29:24, SPARTAK MAS Sezimovo Ústí - LOKO Vršovice 16:19, JISKRA Havlíčkův Brod – HK SLAVIA Praha 25:25, SOKOL Úvaly – SOKOL Dolní Cerekev 26:24, LOKO České Budějovice  měla volno.

Další program:
Ve 2. kole 2. ligy mužů JVČ nastoupí kutnohorský tým opět doma, v neděli 29.září přivítá od 18:00 hodin ve sportovní hale Klimeška tým z Vysočiny -  TJ JISKRA Havlíčkův Brod.