Na přední tým společného přeboru starší žáci Sparty nestačili ani v nové hale

25. duben 2018, 04:32

Kutná Hora - Starší žáci házenkářského oddílu TJ Sparta Kutná Hora sehráli v neděli 22. dubna v nově otevřené kutnohorské sportovní hale Klimeška utkání 3. jarního kola Společného přeboru, ve kterém přivítali přední tým soutěže - Sokol Úvaly.

Kutná Hora - Úvaly 20:28 (8:17)

Nedělní utkání proti momentálně druhému týmu soutěže mělo celkem očekávaný průběh, hosté byli jasně lepší a tomu také odpovídal vývoj skóre. V 8.minutě byl stav 0:5, v 11.minutě sice jen 4:7, ale ve 14.minutě 4:11, ve 20.minutě 7:13 a 1.poločas skončil vedením hostí 8:17.

V úvodu 2.poločasu hosté odskočili na 10:21, avšak poté již byl průběh utkání poměrně vyrovnaný. Hosté totiž nasadili „lavičku“ a domácím se zvýšenou bojovností podařilo dokonce z 11 brankového náskoku 3 branky ubrat. Přesto utkání jednoznačně ovládl hostující tým Úval, když zvítězil zcela zaslouženě o 8 branek v poměru 20:28. Týmu starších žáků SPARTY se nedala upřít snaha, na fyzicky zdatnějšího i herně vyspělejšího soupeře však většina hráčů nestačila a o dost zaostávala. Spolehlivý výkon podal brankář Valeš, brankově se nejvíce prosazovala dvojice D.Novák – Klouček.

SESTAVA a BRANKY: Valeš /br/ - Novák D. 6, Klouček 5, Novotný 3, Veselý 2, Novák F. 1, Pařez 1, Pektor 1, Rakaš 1, Capouch a Ečer. Trenér: Salák Josef.

NAPOMÍNÁNÍ:  2 – 1, VYLOUČENÍ: 3 – 0, SEDMIČKY: 1/0 – 3/1, ROZHODČÍ: Dolejší st. – Dolejší ml. / oba Zruč n.S. /, DIVÁCI: 45.

Ostatní výsledky 3.jarního kola:
HBC Jičín „A“ - 1.HK Dvůr Králové n/L. 00:00, TJ Náchod - SPARTAK Příbram 28:28, HBC Jičín „B“ - 1.HK Dvůr Králové n/L. 00:00, HÁZENÁ Mělník – JISKRA Zruč n/S. 23:10, JISKRA Zruč n/S. - HÁZENÁ Mělník 00:00 / podzimní dohrávka /.

Za 14 dní, v sobotu 5.května čeká tým starších žáků SPARTY utkání 4.jarního kola SP, ve kterém nastoupí od 16:00 hodin ve sportovní hale TJ HC Náchod.