Po nepřesvědčivém výkonu podlehli na hřišti svého tabulkového souseda

18. duben 2018, 01:03

Dobříš - Starší žáci házenkářského oddílu Sparty Kutná Hora sehráli v neděli 15. dubna sehráli mistrovské utkání 2. jarního kola společného přeboru. K němu nastoupili ve sportovní hale v Dobříši proti Spartaku Příbram.

Příbram - Kutná Hora 32:28 (16:14)

Nyní na jaře zůstalo v soutěži 9 týmů / oproti 11 na podzim /, v zimní přestávce odstoupily „B“ týmy Mělníka a Úval. Jarní část se bude se hrát opět systémem každý s každým s hrací dobou 2 x 25 minut. V podzimním vzájemném utkání zvítězil kutnohorský tým nad Příbramí doma po divoké přestřelce 46:36, v 1.jarním kole prohrál doma s Mělníkem 18:29, Příbram prohrála ve Dvoře Králové 38:30.

V nedělním utkání sice kutnohorský tým v úvodu několikrát o 1-2 branky vedl – 0:2, 2:3 a 3:4, v dalším průběhu však již tahal za kratší konec. Domácí poprvé přešli do vedení v 8.minutě 5:4, to postupně navýšili v 17.minutě na 12:8, později 14:9, 15:10 a 16:11. Poločas nakonec vyhráli rozdílem 2 branek v poměru 16:14.

A ve 2.poločase se obraz hry příliš nezměnil. Po deseti minutách byl sice rozdíl stále dvoubrankový – 21:19, potom však opět domácí přidali a postupně navyšovali své vedení. To postupně narostlo až na rozdíl 7 branek, na 27:20 a šest minut před koncem na 28:21. Hosté již jen v závěru mírně snížili, ze zaslouženého vítězství 32:28 se však radoval tým SPARTAKU.

Tým starších žáků SPARTY nepodal v nedělním utkání na hřišti svého souseda v tabulce příliš dobrý výkon a domů se vracel bez bodového zisku. Pouze trojice střelců F.Novák, D.Novák a Pařez snese přísnější měřítko, ostatní o dost zaostali za svými standartními výkony.

SESTAVA a BRANKY: Valach /br/ - Novák F. 12, Novák D. 8, Pařez 6, Novotný 1, Pektor 1, Markvart a Rakaš. Trenér: Salák Josef.
NAPOMÍNÁNÍ: 2 – 2, VYLOUČENÍ: 3 – 2, SEDMIČKY: 1/0 – 6/5, ROZHODČÍ: Pecka – Martínek / oba Příbram /, DIVÁCI: 10.

DALŠÍ VÝSLEDKY 2.jarního kola:
HÁZENÁ Mělník – SOKOL Úvaly 00:00, 1.HK Dv.Králové n/L. – TJ HC Náchod 31:18.

V neděli 22.dubna čeká tým starších žáků SPARTY utkání 3.jarního kola SP, ve kterém přivítá v nově otevřené kutnohorské hale Klimeška od 15,00 hodin tým SOKOLA Úvaly.