Po pomalejším rozjezdu Sparta připravila Žďáru první prohru v soutěži

26. duben 2017, 00:25

Kutná Hora - Po třítýdenní přestávce sehráli házenkáři Sparty Kutná Hora druhý jarní zápas společného regionálního přeboru na zimním stadionu v Kutné Hoře, kde přivítali vedoucí tým soutěže - Sokol Žďár nad Sázavou:

Kutná Hora - Žďár n. S. 35:24 (16:13)

Tým z Vysočiny / nováček soutěže / přezimoval v tabulce SRL na 1.místě bez bodové ztráty / podzimní bilance: 6-0-0 /, na podzim však odehrál všechna utkání v domácím prostředí. Nad SPARTOU tehdy zvítězil 42:33, po poločasovém vedení 18:16. Ve vítězné šňůře pokračoval i v 1.jarním kole, když zvítězil v Mělníku 20:23. A do Kutné Hora v neděli dorazil určitě v roli favorita.

A v úvodních minutách nedělního utkání měli opravdu o něco více ze hry hosté, po vedení domácích 1:0 postupně vedli 1:2, 2:4, 3:6, 5:7, 7:8 a v 16.minutě 8:10. V této části utkání se hosté hodně prosazovali přes pivota / 5 branek /, kterého se domácí obraně nedařilo eliminovat. Ale s přibývajícím časem domácí hru v obraně výrazně zlepšili a dařilo se jim i v útoku. Šňůrou 4 branek v rozmezí 17.-21.minuty přešli do vedení 12:10 a to si poté udržovali až do konce 1.poločasu, po kterém odcházeli do kabin s vedením o 3 branky v poměru 16:13.

A domácím se vydařil i vstup do 2.poločasu, když další šňůrou 4 branek zvýšili své vedení ve 36.minutě na 20:13. Hosté v dalším průběhu pouze snížili na rozdíl 5 branek - ve 39.minutě byl stav 21:16, na více se však nezmohli. Hráči SPARTY totiž ve zbytku utkání předváděli velmi dobrou a pohlednou házenou, svého soupeře jasně přehrávali a postupně navyšovali své vedení.

V 50.minutě byl stav 27:19, v 55.minutě 30:21 a konečný rozdíl byl nakonec 11 brankový !! SPARTA svého soupeře „spláchla“ jednoznačně 35:24 a připravila mu první porážku v sezoně. Závěrečné minuty nedělního utkání se již nesly ve skandovaném potlesku pěti desítek přítomných diváků, kteří domácí kolektiv za předvedený výkon i konečný výsledek takto odměnili.

SPARTA nastoupila v nedělním utkání v momentálně asi nejsilnější možné sestavě a to se na předvedené hře zákonitě projevilo. Tým podal velmi dobrý kolektivní výkon a zaslouženě si připsal oba mistrovské body. V brance se dařilo Červenkovi, který si připsal 17 zákroků = úspěšnost 41,5%. Na hráčích v poli byla na začátku znát určitá nerozehranost, postupně však šel výkon většiny z nich výrazně nahoru. Bojovností, nasazením a úspěšností střelby / 10-8 / patřil k nejlepším ten nejmladší – Ondra Špaček, ostatní nezůstávali nijak pozadu. Výrazněji se do střelecké listiny zapisoval také Jirka Pícha / 6-5 /, Honzové Falge a Petránek / oba 5-4 /, Matěj Veselý / 6-4 /, Denis Polívka / 7-4 / a Radek Hovorka / 5-3 /. A branky zaznamenali – až na Pepu Saláka - i všichni ostatní, kteří do utkání zasáhli. Celkově měl kutnohorský tým střelbu 50-35 = parádní úspěšnost 70% !!! K tomu si tentokrát hráči připsali 24 získaných míčů a 15 ztrát, tedy velmi dobrá čísla

Žďár hlavně v úvodní čtvrtině utkání potvrdil své kvality i postavení v tabulce, v dalším průběhu však doplatil na nepříliš široký kádr / 8 hráčů do pole / a v závěru navíc dohrával bez jednoho zraněného. Brankář hostí Studený si připsal 12 zákroků, střelecky se nejvíce prosazovala trojice Krčál / 7 /, Kupa a Valoušek / oba po 5 /. Celkově měl tým hostí i dost střelecké smůly, když nastřelil 9x tyč !!! První porážka v sezoně prozatím neohrozila jejich vedení v průběžné tabulce soutěže, v dalších venkovních utkáních však budou muset o jeho uhájení ještě tvrdě bojovat.

A jak hodnotil nedělní utkání trenér SPARTY Vít Šnajdr ?
Opět jsme prospali úvod zápasu, ale od 15 minuty to již byla paráda. Zlepšili jsme obranu, chytil se brankář a s přibývajícím časem jsme dokázali stupňovat tempo. Jsem spokojen s výsledkem, ale hlavně s předvedenou hrou. Podali jsme kolektivní výkon, předváděli pohledné akce a naše hra měla hlavu a patu. S takto nabitou lavičkou má kouč lehký úkol, jestliže točíme šest kvalitních spojek, dokážeme konkurovat každému soupeři v této soutěži. Věřím, že do Mostu pojedeme v podobné sestavě a dokážeme tam bodovat.

SESTAVA a BRANKY: Červenka /br/ - Špaček 8, Pícha 5, Falge 4, Petránek 4, Polívka 4, Veselý M. 4, Hovorka 3, Brož 1, Hájek 1, Veselý Š. 1 a Salák J. Trenér: Šnajdr Vít.

NAPOMÍNÁNÍ: 2 – 3, VYLOUČENÍ: 4 – 3, Č.KARTY: 1 / Brož / - 0, SEDMIČKY: 2/2 – 1/1, ROZHODČÍ: Pokorný - Ransdorf / oba Úvaly /, DIVÁCI: 50.

OSTATNÍ VÝSLEDKY 9.kola:
SOKOL Vršovice „B“ – KOVOFINIŠ Ledeč n/Sázavou 00:00, TJ Chodov JM „B“ - HK BANÍK Most 27:24, 1.HC WENDY Mělník měl volno.

V příštím – 10.kole SRL kutnohorský tým mužů nehraje, má volno. Další utkání ho čeká až v neděli 7.května, kdy nastoupí od 13,30 hodin ve sportovní hale nejvzdálenějšího soupeře – týmu HK BANÍK Most.