Po třítýdenní pauze kutnohorští házenkáři prohráli v Sezimově Ústí o dva góly

3. květen 2019, 05:49

Sezimovo Ústí - V neděli 28. dubna čekalo tým mužů oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora po třítýdenní přestávce další mistrovské utkání, tentokrát 19. kola 2. ligy JV Čechy, ve kterém nastoupil ve sportovní hale jihočeského týmu Spartak MAS Sezimovo Ústí.

Sezimovo Ústí - Kutná Hora 25:23 (14:12)

Před sobotním utkáním byl SPARTAK v průběžné tabulce na 10.místě s 9 body / bilance: 16 – 4-1-11 /, SPARTA na 6.místě se ziskem 17 bodů / bilance: 17 – 8-1-8 /. V podzimním vzájemném utkání v Kutné Hoře zvítězil dost překvapivě SPARTAK brankou těsně před závěrečným hvizdem 19:20.

SPARTA nedělní dopolední utkání nerozehrála špatně, vedla 0:1, v 7.minutě 2:4 a v dalším průběhu měla několikrát k dobru 1-2 brankový náskok, naposledy v 15.minutě, kdy byl stav 6:8. Ale ve druhé polovině 1.poločasu se jí přestalo dařit jak v obraně, tak i v útoku a toho domácí využili k obratu. Nejprve v rozmezí 16.-21.minuty zaznamenali 4 branky v řadě a přešli do vedení 10:8, následně si 1-2 brankové vedení udržovali až do konce prvního dějství, po kterém odcházeli do kabin s náskokem 2 branek, stav byl 14:12. Obrana SPARTY si hlavně nevěděla rady se střelcem Přibylem, který sám dal 10 ze 14 branek domácích.

Na začátku 2.poločasu domácí 2 brankami zvýšili na 16:12 a 3-4 brankový náskok si udržovali až do 45.minuty, kdy byl stav 19:15. Následně ale hráči SPARTY zpřesnili hru a 3 brankami snížili do 48.minuty na rozdíl branky jediné, na 19:18, totéž ještě o minutu později na 20:19. Potom se domácí 2x prosadili po zbytečných chybách hostů a v 51.minutě vedli 22:19. Ale SPARTA se ještě jednou nadechla k obratu, v rozmezí 51.-55.minuty šňůrou 4 branek otočila vedení ve svůj prospěch - na 22:23. Ovšem následně totálně propadla, posledních pět minut již nedokázala skórovat a po zbytečných chybách umožnila domácím otočit výsledek. Ti toho samozřejmě využili a třemi brankami v 56., 57. a v 59.minutě stanovili konečný výsledek – 25:23.

Až na 1 sedmičku odchytal celé utkání výborně Filip, který si připsal 21 zákroků a měl úspěšnost 46,7% / naději na nějaký bodový zisk držel hlavně ve 2.poločasu, ve kterém měl 13 zákroků a úspěšnost 54% /. Bohužel, ani takto skvělý výkon na úspěšný výsledek nestačil. Červenka šel v průběhu 1.poločasu na 1 sedmičku – neúspěšně. Hráčům v poli se vedlo střídavě, někomu více, někomu méně, nikdo však nějak výrazný výkon nepředvedl. Nijak valná nebyla obrana, která si připsala pouhé 2 bloky a hlavně v 1.poločasu dala příliš prostoru domácímu střelci. Ve druhém již byl osobně bráněn a prosadil se již pouze 4x. Celkem si připsala 13 zisků míčů. Ovšem hlavní „kámen úrazu“ byl tentokrát v útoku, kde hráči SPARTY ztratili 18 míčů, z toho 17 špatnými přihrávkami či nepřesným zpracováním. A tyto hrubé chyby, hlavně v závěru, stály celý tým úspěšný výsledek. Ten měl celkovou střelbu 51-23, což je slabá úspěšnost 45,1%. Krom jiného hráči neproměnili 2 sedmičky, 4 střely mířily vedle, 6 jich skončilo v blocích a 5x domácím pomohla tyč. Z jednotlivců měl nejlepší % úspěšnosti střelby Polívka 6-4, dále Falge 9-5, Jeníček 11-6, Brož a Hájek 2-1, Pugliese 7-3, Hovorka 3-1, Petránek 10-2 a Veselý M. 1-0. Horák se do zakončení nedostal a Salák do utkání nezasáhl.
Dvojice brankářů Sezimova Ústí si připsala v utkání celkem 13 úspěšných zákroků, střelecky se nejvíce prosazoval Přibyl, autor 14 z celkových 25 branek domácích.

A jak hodnotil sobotní utkání trenér Vít Šnajdr:
Opět zbytečná porážka od soupeře, se kterým bychom měli bodovat. V prvním poločase nedůraz v obraně a celý zápas se trápíme v postupném útoku. Školácky ztrácíme míče a neproměňujeme brankové příležitosti. Tohle vše je důsledek laxního přístupu k tréninku, kdy nejsme schopni v zápase přeřadit na vyšší stupeň nasazení.

SESTAVA a BRANKY: Červenka /br/, Filip /br/ - Jeníček 6, Falge 5, Polívka 4, Pugliese 3, Petránek 2, Brož 1, Hájek 1, Hovorka 1, Horák, Salák a Veselý M. Trenér: Šnajdr Vít.
NAPOMÍNÁNÍ: 3 – 3, VYLOUČENÍ: 1 – 3, SEDMIČKY: 4/4 – 3/1, ROZHODČÍ: Veselý / Třeboň / - Moravec / Strakonice /, DIVÁCI: 41.

Ostatní výsledky 19.kola:
1.HC Pardubice - JISKRA Havlíčkův Brod  33:26, JISKRA Třeboň - LOKO Vršovice 28:21, LOKO České Budějovice - HK SLAVIA Praha 38:30, SOKOL Úvaly - TJ Chodov JM „B“ 16:20, HBC Strakonice 1921 „B“  měl volno.