Podzimní část druhé ligy házenkáři Kutné Hory zakončili vítězstvím v Úvalech

13. prosinec 2018, 01:41

Úvaly - Házenkáře TJ Sparta Kutná Hora čekalo sobotu poslední podzimní mistrovské utkání 11. kola 2. ligy mužů JV Čechy, ke kterému nastoupili ve sportovní hale tradičního středočeského rivala - týmu Sokola Úvaly.

SOKOL Úvaly  -  SPARTA Kutná Hora     2 1  :  3 0   /  9 : 13  /

Tým Sokola byl před sobotním utkání v průběžné tabulce na 9.místě se 4 body za bilancí 2 vítězství a 7 porážek. Jediné 2 vítězství vybojoval v 5.kole v hale Sezimova Ústí v poměru 28:24 a v 9.kole, kdy doma porazil Havlíčkův Brod 29:28. V ostatních utkáních sice odešel poražen, hlavně doma však je nebezpečným soupeřem pro každého. A tak v sobotním večerním utkání čekal SPARTU velmi silný soupeř.

Ale SPARTA vstoupila do utkání výborně, dařilo se jí v obraně i v útoku a v 9.minutě již vedla 0:6. A to ještě poztrácela zbytečně několik míčů. Domácí se poprvé prosadili až v 11.minutě, do 13.minuty potom snížili na 3:6. Na to ale SPARTA dokázala odpovědět, nejprve zvýšila na 3:7, později na 4:9 a ve 20.minutě byl stav 5:10. V dalších minutách se domácím podařilo šňůrou 3 branek snížit na 8:10, ve 26.minutě na 7:11, SPARTA však závěr prvního dějství zvládla lépe, což bylo velmi důležité a 2 brankami upravila na poločasové vedení 9:13.

V úvodu 2.poločasu domácí sice snížili na 10:13, SPARTA však pokračovala v dobrém výkonu a nadále postupně zvyšovala své vedení. Ve 32.minutě byl stav 10:15, a ve 37.minutě 12:18. V dalším průběhu si SPARTA udržovala bezpečné vedení, pouze ve 41.minutě se domácí přiblížili na rozdíl 4 branek, kdy byl stav 15:19. Ale o tři minuty později byl stav již 15:22 a SPARTA mířila jasně za vítězstvím. V poslední čtvrthodině se již nic podstatného nestalo, SPARTA vedení nejenom ohlídala, ale nakonec ho postupně navýšila na konečný rozdíl 9 branek. V posledním podzimním v utkání zvítězila zcela zaslouženě 21:30.

Přibližně 37 minut utkání odchytal obětavě s naraženými žebry Filip, připsal si 7 zákroků a měl úspěšnost 36,8%. Potom už to opravdu nešlo. Zbývajících cca 13 minut odchytal velmi dobře Červenka, který si připsal také 7 zákroků a měl úspěšnost 43,8%. Obrana v utkání pracovala velmi slušně, navíc si připsala 6 bloků. V útoku škoda několika opravdu zbytečných chyb, to by se stávat nemělo. Jinak měl tým SPARTY v utkání celkovou střelbu 48–30 = úspěšnost 62,5%. Hodně důležité byla účast a výkon Šimůnka, který byl výborný v obraně, střelbu měl 14-9. Ovšem také to nebylo bez chyb, těch technických si připsal „rekordních“ 8 !! Tradičně spolehlivý byl Pícha, který měl výbornou úspěšnost ze spojky 7-6. A jak si vedli ostatní – Brož měl 100% střelbu 3-3, Polívka 7-4, Veselý M. 5-3, Falge 3-2, Petránek 5-2, Jeníček 2-1, Hájek s Hovorkou 1-0 a Veselý Š. se do zakončení nedostal. Celkově si tým připsal 9 zisků míčů a k tomu 14 ztrát.

Kutnohorský tým mužů podal v sobotním podvečerním utkání velmi solidní výkon a po zásluze si z Úval odvezl oba body. Po třech porážkách v řadě tak zakončil podzimní část 2.ligy vítězně a může být s postavením v tabulce / 4.místo – zisk 13 bodů / i předváděnou hrou v roli nováčka soutěže vcelku spokojen. A to hlavně s obranou a výkony brankářů za ní, o čemž svědčí jasně nejmenší počet obdržených branek. Ve hře v útoku nebylo vždy všechno dokonalé a chyby se určitě našly. Nyní má tým cca 2,5 měsíční zimní přestávku, ve které je třeba na jejich odstranění důkladně zapracovat.

Domácí brankáři si připsali v sobotním utkání celkem 6 úspěšných zákroků, střelecky se nejvíce prosazovala trojice Francl - 6, Pokorný - 5 a Polák – 4.

A jak hodnotil sobotní výkon svého týmu trenér Vít Šnajdr:
Měli jsme skvělý vstup do zápasu, který určil ráz celého utkání. Přesto, že se stále trápíme v postupném útoku, jsme dokázali velmi dobře bránit a chodit do rychlých útoků. Velmi byla znát přítomnost Ondřeje Šimůnka na hřišti, byl to rozdílový hráč. S ním na hřišti roste výkon všech hráčů. Jsem rád, že jsme toto utkání zvládli a zakončili tak podzimní část sezóny vítězstvím. Nyní máme dva měsíce na to, abychom zlepšili to, co nás trápí. Celkově přes tři zbytečné porážky považuji podzim z našeho hlediska za velmi úspěšný. Konečně máme tým, který má perspektivu, prezentuje se rychlou a moderní házenou a hráči se hrou evidentně baví a chtějí na sobě pracovat.

SESTAVA a BRANKY: Červenka /br/, Filip /br/ - Šimůnek 9, Pícha 6, Polívka P. 4, Brož 3, Veselý M. 3, Falge 2, Petránek 2, Jeníček 1, Hájek, Hovorka a Veselý Š. Trenér: Šnajdr Vít.

NAPOMÍNÁNÍ: 2 – 3, VYLOUČENÍ: 3 – 6, SEDMIČKY: 6/5 – 1/1, ROZHODČÍ: Hosnedl / Písek / - Kahoun / Blažejov /, DIVÁCI: 146.

Ostatní výsledky 11.kola:
1.HC Pardubice - SLAVIA Praha 29:28, LOKO České Budějovice - TJ Chodov JM „B“ nesehráno, JISKRA Havlíčkův Brod - HBC Strakonice 1921 „B“ 40:27, SPARTAK  MAS Sezimovo Ústí - JISKRA Třeboň 20:25, LOKO Vršovice měla volno.