Překvapení se nekonalo, z poháru jsou venku

29. září 2009, 20:26

Kutná Hora - V pondělí 28. září byl svátek také na hřišti házené v Tyršově ulici na Žižkově, tým mužů Sparty Kutná Hora zde přivítal v utkání 2. kola Českého poháru přední tým 1. celostátní ligy – moravský Tatran Litovel. A hosté přijeli k utkání jako jeho jasný favorit.

K. Hora - Litovel 19:38 (9:18)

A tuto roli potvrzovali již od úvodního hvizdu, ve 3.minutě byl stav 0:3, v 6.minutě 1:6 a v polovině prvního dějství již 4:12. Ve druhé polovině 1.poločasu se domácím hráčům přece jenom podařilo brankostroj hostů poněkud zpomalit / tato patnáctiminutovka skončila 5:6 / a poločas tak skončil vedením prvoligového favorita o 9 branek – 9:18.

Druhý poločas byl podobný začátku toho prvního, jasná převaha hostujícího týmu a naopak až přílišný respekt domácích hráčů. Skóre tak narůstalo ve prospěch hostů, druhý poločas vyhráli obdobným rozdílem, jako ten první – 10:20. Utkání tak skončilo dle předpokladů, TATRAN Litovel zvítězil bez větších problémů o 19 branek v poměru 19:38 a zcela zaslouženě postoupil do 3.kola ČESKÉHO POHÁRU mužů. Rozdíl dvou soutěží byl mezi domácím a hostujícím týmem jasně patrný. Rychlost pohybu, přihrávek a razance střelby a hlavně kvalita brankářů, to byl největší rozdíl mezi oběma soupeři.

Pro hráče SPARTY to však bylo utkání poučné, možnost změřit síly s takto kvalitním soupeřem zase tak často nemají a dlouho mít nebudou. Do utkání nemohli za SPARTU nastoupit zranění Kůrka s Moryskem, naopak po delší pauze se na hřišti objevil pivot Rudolf a po vynechaném nedělním mistráku již hrál Hájek.

Hosté z Litovle se do Kutné Hory přesunuli již v neděli večer po vítězném mistrovském utkání z Nového Veselí a na našem hřišti se představili jako velice kvalitní a hlavně sympatický kolektiv, včetně celého realizačního týmu. Za jejich vystoupení v Kutné Hoře jim musíme poděkovat a popřát jim mnoho sportovních úspěchů.

Po závěrečném hvizdu rozhodčích odměnilo více než devět desítek přítomných diváků oba týmy za předvedenou hru zaslouženým potleskem.

Sestava a branky Sparty: Červenka, Malý - Hovorka 4, Šalátek 4, Hasala 3, Hájek 2, Hrčka 2, Rudolf 1, A. Salák 1, J. Salák 1, Thieme 1, P. Polívka a Šnajdr. Trenér: Jiří Hájek. Sestava a branky Litovle: Habermann, Kráčmar - Šuba 7, Konšel 6, Pohlmann 6, Barabáš 4, Schmalz 4, Čtvrtníček 2, Havlíček 2, Kuchař 2, Macek 2, Zapletal 2 a Malina 1. Trenér Lubomír Krejčíř. Napomínání: 2/2. Vyloučení: 5/8. Sedmičky: 2/1 - 4/3. Rozhodčí: Halada – Zych (oba Praha). Diváků: 92.