Proti Libčicím se jim dlouhodobě nedaří

20. duben 2010, 00:05

Libčice nad Vltavou - V utkání 11. kola Společné regionální ligy nastoupili házenkáři Sparty Kutná Hora na hřišti třetího týmu průběžné tabulky soutěže - týmu Sokola Libčice nad Vltavou.

Libčice n. V. - Kutná Hora 28:22 (14:8)

Spartě se proti tomuto soupeři dlouhodobě nedaří, doposud jej nikdy v utkáních SRL nedokázala porazit. Navíc do sobotního utkání nastupovala v prořídlé sestavě s pouhými dvěma hráči do pole na střídání, ačkoli je momentálně k dispozici na soupisce celkem 20 hráčů!

Úvodní desetiminutovka byla pro vývoj utkání rozhodující. SPARTA se sice z prvního útoku ujala vedení 0:1, potom však na hřišti jasně dominovali domácí. Ti do 9.minuty zaznamenali osm branek v řadě a skóre 8:1 bylo hrozivé. Za tohoto stavu si vzal trenér Hájek oddechový čas, v brance vystřídal mladého Červenku (ten neměl jediný zákrok) veterán Malý a brankostroj domácích se podařilo v dalším průběhu přece jenom zpomalit. SPARTA v dalších minutách 1.poločasu 2x snížila na rozdíl 5 branek (9:4 a 11:6), do kabin však odcházeli domácí s bezpečným náskokem 6 branek – 14:8.

Začátek 2. poločasu se domácím opět vydařil a 4 brankovou šňůrou zvýšili své vedení na rozdíl 10 branek – 18:8. Sparta však v dalším průběhu zabojovala, nejprve 5 brankovou šňůrou v rozmezí 37.- 40.minuty snížila na 18:13 a v polovině druhého dějství dokonce na rozdíl čtyř branek – 21:17. Za tohoto stavu mohlo být ještě lépe, kdyby ve 47. minutě dokázali proměnit trháky Thieme a hned vzápětí Hovorka. To se však nestalo a tak domácí stále udržovali náskok 4 branek – 22:18, 23:19. V 56.minutě SPARTA dokázala snížit dokonce na rozdíl tříbrankový – 24:21, závěr utkání však domácí zvládli lépe a 4 brankami zvýšili vedení na 28:21. V poslední minutě potom SPARTA upravila na konečných 28:22.

Domácí „sokolové“ byli v sobotním utkání jasně lepší a zvítězili zcela zaslouženě. SPARTA nepodala, hlavně v úvodu utkání dobrý výkon a to rozhodlo. Chybovala v obraně i v útoku, zatímco domácí jí v těchto herních činnostech přehrávali. V dalším průběhu se však její hra zlepšila a byla domácím vyrovnaným soupeřem. Ti si však svůj náskok dokázali ohlídat.

V brance Sparty se v úvodu vůbec nedařilo Červenkovi, zbytek utkání odchytal spolehlivě Malý (12 úspěšných zákroků = 37,5% úspěšnost). Střelecky se nejvíce prosazoval dorostenec Šimůnek (ze 6 branek jich dal 5 ve druhém poločase), dobře mu sekundovali Morysek a Thieme (ještě škoda jejich zazděných tutovek). A velmi spolehlivě zahrál Rudolf (navíc si připsal 3 branky), který poslední 2,5 roku laboroval se zraněním páteře. Naopak střelecky se tentokrát vůbec neprosadili Hájek (střelba 7-0) a Šalátek (4-0).

Domácím spolehlivě zachytal Kříž, který si připsal 14 úspěšných zákroků. Střelecky se nejvíce prosadil Kiselica, autor 8 branek. 5 branek domácích zaznamenal Martin Breyl, který v loňské sezóně hostoval v Kutné Hoře (zde se však v úvodním utkání těžce zranil a nyní na jaře se k házené vrací v dresu SOKOLA Libčice).

Sestava a branky Sparty: Červenka, Malý - Šimůnek 6, Morysek 5, Thieme 5, Rudolf 3, Hovorka 2, Šnajdr 1, Hájek a Šalátek. Trenér: Hájek Jiří. Napomínání: 3/2. Vyloučení: 1/1. Sedmičky: 3/2 - 3/3. Rozhodčí: Haramul – Opata (oba Mělník). Diváků: 38.