První prohru kutnohorským házenkářům připravily České Budějovice

15. listopad 2018, 00:55

České Budějovice - Házenkáře Sparty Kutná Hora čekalo v sobotu 10. listopadu utkání 10. kolla druhé ligy mužů JV Čechy, ve kterém nastoupili ve sportovní hale Lokomotivy České Budějovice.

Č. Budějovice - K. Hora 28:26 (11:14)

Tým Lokomotivy patří i letos předním týmům soutěže a hraje o čelo tabulky. Po 6 kole byl v průběžné tabulce na 3.místě s bilancí 4 vítězství a 1 porážky. V 1.kole porazil doma Sezimovo Ústí 33:22, 2.kole měl volno, ve 3.kole doma porazil Pardubice 33:22, ve 4.kole zvítězil v Úvalech 31:27, v 5.kole porazil doma Havlíčkův Brod 30:28 a až v utkání 6.kola poprvé prohrál ve Strakonicích s tamním „B“ týmem 31:32. A tak v sobotním večerním utkání čekal SPARTU velmi silný soupeř.

Ale SPARTA rozehrála utkání velmi dobře, ve 3.minutě vedla 0:3, o minutu později 1:5. Ale domácí se rychle oklepali a do 9.minuty stihli vyrovnat na 5:5. Na to SPARTA ale dokázala odpovědět, v 11.minutě vedla 5:7 a po vyrovnání domácích na 7:7 dalšími 2 brankami si v 19.minutě opět vzala vedení zpět – 7:9. Ve 20.minutě domácí snížili na 8:9, další 2 branky SPARTY však znamenaly její vedení 8:11. A totéž se opakovalo v dalším průběhu prvního dějství, domácí snížili na 9:11, do 25.minuty SPARTA 2 brankami odskočila na 9:13. V poslední pětiminutovce potom domácí 2 a SPARTA 1 brankou upravili na poločasových 11:14. Do kabin tak odcházel spokojenější rozhodně kutnohorský tým. Nebezpečné domácí ani jednou nepustil do vedení.

V úvodu 2.poločasu padaly branky rovnoměrně na obou stranách, ve 34.minutě byl stav 13:17 pro SPARTU. Avšak v zápětí přišla 2x za sebou velmi přísná vyloučení a domácím se podařilo snížit na 16:17. SPARTA ale po tomto kritickém úseku pokračovala v dobrém výkonu, do 38.minuty zvýšila na 16:19 a po snížení domácích na 17:19 dvěmi brankami zvýšila své vedení na 17:21. Do 43.minuty domácí sice snížili na 20:22, ve 45.minutě však měla SPARTA opět k dobru náskok 4 branek, stav byl 20:24. Ale závěrečných 15.minut SPARTĚ vůbec nevyšel. Opět přišla 2 vyloučení, které domácí potrestali a 5ti brankovou šňůrou v rozmezí 45.-50.minuty přešli poprvé v utkání do vedení 25:24. SPARTA sice ještě zabojovala a 2 rychlými brankami přešla v 51.minutě do vedení 25:26, to však bylo z její strany v utkání vše. V závěrečných cca 9 minutách totiž již branku nedala / byť šance byly / a toho domácí využili k závěrečnému obratu. Třemi brankami v 54., 58. a 59.minutě rozhodli o svém vítězství v poměru 28:26. Nezbývá, než soupeři k vítězství pogratulovat. Ale neměl to rozhodně  jednoduché.

SPARTA odehrála podstatnou část sobotního večerního utkání velmi solidně a dlouho byla domácím více než vyrovnaným soupeřem. Ale hlavně v závěru neuhlídala nebezpečné střelce domácích, kterým nechávala hodně prostoru a v útoku se nedokázala již tak často prosazovat. Neproměnila několik dobrých příležitostí, navíc se nedařilo přehrát domácí obranu nějakou rychlou kombinací. A tak přišla první prohra v sezóně. Ale až v sedmém kole, což není rozhodně žádná tragédie. Jednou přijít musela. Tak se z ní hlavně poučit do dalších utkání.

Celé utkání odchytal obětavě nachlazený Filip, připsal si 11 zákroků a měl úspěšnost 28,2%. Obrana mu však tentokrát příliš nepomáhala, hlavně v závěru. V útoku se celkem dařilo do ¾ utkání, závěrečná 15-ti minutovka však skončila 8:2 pro domácí a to rozhodlo. Celkově měl tým SPARTY v utkání střelbu 53–26 = úspěšnost 49,1%. Z jednotlivců se nejvíce prosazoval Pícha, který měl střelbu 13-7. A ostatní – M.Veselý ji měl 100% 2-2, Brož a Hovorka 4-3, Falge 7-3, Hájek a Jeníček 5-2, Polívka 9-3 / ovšem ve 2.půli 4-0 / a Pugliese 4-1. Š.Veselý se do zakončení nedostal. Celkově si tým připsal 11 zisků míčů a k tomu celkem vyrovnaný počet 12 ztrát.

Domácí brankáři si připsali celkem 16 úspěšných zákroků, střelecky se nejvíce prosazovala trojice Mráz / 8 /, Jiránek / 7 / a Potůček / 5 /, která vlastně rozhodla o konečném výsledku. To byl rozhodující faktor sobotního vítězství domácí Lokomotivy.
A jelikož Třeboň doma porazila pražskou Slavii, tak kutnohorský nováček stále vede po 7.odehraném kole druholigovou tabulku. Tak to je paráda !!!

A jak hodnotil sobotní výkon svého týmu trenér Vít Šnajdr:
Budějovice se ukázali jako velmi kvalitní soupeř, praktikující spojkovou házenou, a to nám dělalo velké problémy zejména v obraně. Nedokázali jsme pokrýt tři nebezpečné spojky a inkasovali z toho hodně branek. Ve druhém poločase jsme navíc rezignovali na svou silnou stránku rychlý přechod do útoku a začali jsme se trápit v postupném útoku. A když soupeř v závěru osobně přikryl Píchu, nebyli jsme schopni se prosadit vůbec.  První poločas byl z naší strany ještě dobrý , ale ve druhém jsme totálně propadli. Nedá se nic dělat, musíme to napravit za týden doma se Sezimovým Ústím.

SESTAVA a BRANKY: Filip /br/, Fojta /br/ - Pícha 7, Brož 3, Falge 3, Hovorka 3, Polívka P. 3, Hájek 2, Jeníček 2, Veselý M. 2, Pugliese 1, Horák a Veselý Š. Trenér: Šnajdr Vít.
NAPOMÍNÁNÍ: 1 – 2, VYLOUČENÍ: 3 – 4, SEDMIČKY: 1/1 – 1/1, ROZHODČÍ: Barták / Třeboň / - Hladký / Sezimovo Ústí /, DIVÁCI: 68.

Ostatní výsledky 7.kola:
JISKRA Třeboň - SLAVIA Praha 32:22, LOKO Vršovice - TJ Chodov JM „B“ 31:19, 1.HC Pardubice - SOKOL Úvaly 31:26, SPARTAK  MAS Sezimovo Ústí - HBC Strakonice 1921 „B“ 28:25, JISKRA Havl.Brod měla volno.