Rozhodl druhý poločas

29. září 2009, 20:20

Kutná Hora - Mladší dorostenci házenkářského oddílu Sparty Kutná Hora přivítali v neděli v utkání 4. kola 2. ligy vedoucí tým soutěže – pražský SOKOL Kobylisy.

K. Hora - Kobylisy 23:30 (12:12)

Ale začátek utkání byl překvapivě hodně vyrovnaný - v 5. minutě byl stav 2:2. Potom sice favorizovaní hosté do 10.minuty odskočili na 2:5, ve 12. minutě již bylo opět vyrovnáno – 5:5. V 19.minutě měli hosté opět k dobru náskok 2 branek – 7:9, ve 21.minutě bylo znovu srovnáno – 9:9. Poté se zdálo, že hosté nasazují k trháku, když do 26.minuty přešli do vedení 9:12, závěrečné minuty 1.poločasu však patřili domácím hráčům. Ti třemi brankami dokázali srovnat na poločasových 12:12.

Vyrovnaný stav po první půli byl hodně překvapivý, hráči Sparty v neúplné sestavě (bez zraněného Karlovského a nemocného Petránka) však příkladně bojovali a drželi s vysokým favoritem krok.

V úvodních minutách 2. poločasu se dokonce dvakrát dostali do vedení, ve 31.minutě 13:12 a ve 38.minutě 15:14. Ještě ve 41.minutě byl stav vyrovnaný – 16:16. V dalších minutách však převzali vývoj utkání do svých rukou hosté. Nejprve přešli do vedení 16:19 a od 46.minuty a stavu 19:20 zvýšili do 52.minuty pěti brankami v řadě na 19:25. Domácí se sice ještě v závěru utkání snažili o zvrat, několik zahozených „tutovek“ i technických chyb umožnilo soupeři zvýšit na konečný rozdíl sedmi branek – 23:30.

Pro tým mladších dorostenců Sparty to však bylo povedené utkání, s vysokým favoritem celé soutěže držel krok po většinu utkání a konečná prohra není žádná tragédie. A několik jejich povedených akcí ocenili tři desítky přítomných diváků zaslouženým potleskem. Trenér domácího kolektivu Jiří Hasala byl s výkonem svých svěřenců v nedělním utkání hodně spokojen.

Sestava a branky Sparty: Koriťák - Falge 5, Brož 4, D. Polívka 4, Bielický 3, Pícha 3, Nádvorník 2, Kuře 1, Stehlík 1 a Suntych. Trenér Jiří Hasala. Napomínání: 2/2. Vyloučení: 0/0. Sedmičky: 1/0 - 1/1. Rozhodčí: Polák (Most) - Kokoška (Ústí n. L.). Diváků: 30.

Další výsledky 4. kola: Zruč n. S. - Č. Budějovice 44:19, Náchod B - Ústí n. L. 22:23.