Se svými fanoušky se házenkáři Sparty rozloučili povedeným zápasem

1. červen 2017, 00:57

Kutná Hora - Muži oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora v sobotu sehráli páté jarní mistrovské utkání společné regionální ligy, když v rámci předposledního 13. kola přivítali na svém venkovním hřišti v Tyršově ulici na Žižkově pražského soupeře - Sokol Vršovice B.

Kutná Hora - Sokol Vršovice B 39:25 (18:10)

Tým z Vršovic byl před sobotním utkáním v průběžné tabulce SRL na 6.místě se ziskem 6 bodů: bilance  - 2 vítězství, 2 remízy a 5 porážek, SPARTA na 4.místě se ziskem 10 bodů: bilance 5 vítězství a 5 porážek. V podzimním vzájemném utkání kutnohorský tým zvítězil ve vršovické sportovní hale 23:25. A do sobotního utkání nastupoval v roli favorita. Utkání se původně mělo hrát minulou neděli, hosté ovšem na poslední chvíli oznámili, že z důvodů malého počtu hráčů do Kutné Hory nedorazí a hrozila jim pokuta a kontumace. Kutnohorští však soupeři nabídli tento náhradní termín, hosté s ním souhlasili a hrálo se.

A od úvodních minut bylo k vidění zajímavé utkání, ve kterém měli navrch domácí. Ti se ujali vedení 1:0, ve 4.minutě vedli 3:1, v 7.minutě 7:3 a v 15.minutě 11:6. Poté hosté sice snížili na 11:8, následovala však šňůra 5 branek SPARTY a ve 25.minutě byl stav 16:8. A do konce 1.poločasu se již rozdíl nezměnil, domácí odcházeli do kabin s poločasovým vedením o 8 branek, když se stav posunul na 18:10.

Také od začátku 2.poločasu si domácí udržovali převahu a postupně svůj náskok navyšovali. Ve 35.minutě byl stav 21:12, ve 45.minutě již 28:15. Hosté potom mírně ožili a osm minut před koncem snížili na 32:21, to však domácí tým nijak nerozhodilo a do konce utkání opět navyšovali svůj náskok až na konečný rozdíl 14 branek. A i když v závěru na diváky očekávanou 40 branku nedošlo, vítězství v poměru 39:25 bylo naprosto zasloužené.

SPARTA podala v sobotním podvečerním utkání velmi dobrý výkon a o jejím vítězství nebylo od začátku žádných pochyb. Na nově zrekonstruovaném povrchu za krásného počasí a navíc před návštěvou sezóny / více než osm desítek diváků / se však o kvalitní podívanou zasloužili oba soupeři.

Z dvojice domácích brankářů odchytal tentokrát celé Kotěšovec, který si připsal 13 zákroků = úspěšnost 35,1%, Červenka šel pouze na jednu sedmičku a byl neúspěšný. Hráči v poli předvedli jak v obraně, tak i v útoku většinou velmi dobré výkony a všichni měli zásluhu na konečném výsledku. Střelecky se tentokrát nejvíce prosazoval Hovorka 9-8, Polívka 8-7 a M.Veselý 9-6, velmi dobrou úspěšnost však měli i ostatní. Brož a Hájek 1-1, Veselý Š. 3-2, Petránek 5-3, Kůrka a Pícha 7-4, Falge 4-2 a Salák 2-1. A tak pouze hrající trenér Šnajdr se do statistik zapsal jednou nepovedenou střelou ze sedmičky. Jinak měl tým celkově střelbu 57-39 = velmi dobrá úspěšnost 68,4%. K tomu si hráči připsali 7 získaných míčů a 10 ztrát. A opět se potvrdilo, že v domácím prostředí tým nastupuje většinou v silné sestavě a herně i výsledkově se mu zde daří, zatímco na hřištích soupeřů většinou nastupuje v oslabených sestavách a výsledky jsou mizerné. A proto tým skončí pouze na 4.místě v konečné tabulce SRL, bez ohledu na výsledek posledního utkání na hřišti posledního Mělníka.

Tým Vršovic „B“ předvedl v Kutné Hoře slušný výkon, na domácí to však nestačilo. Brankář Frzal si připsal 11 úspěšných zákroků, střelecky se nejvíce prosazoval Kotrč, autor 7 branek. A z osmi hráčů v poli se dokázali všichni zapsat do střelecké listiny.

A jak hodnotil sobotní utkání trenér SPARTY Vít Šnajdr?
Poslední domácí zápas se nám hodně povedl. Od začátku jsme byli lepší a postupně navyšovali svůj náskok. Výborně pracovala obrana, za kterou spolehlivě chytal Kotěšovec. Ve druhém poločase jsme přidali i dobrý přechod do útoku a v postupném útoku jsme předvedli několik hodně pohledných akcí. Střelecky se prosazovala hlavně trojice Hovorka, Polívka a Veselý M., ale náš výkon bych označil termínem „teamwork“. Každý hráč k vítězství přispěl svým dílem a výsledkem byla velmi povedená rozlučka se sezónou na domácím hřišti. Děkuji všem hráčům za předvedený výkon.

SESTAVA a BRANKY: Červenka /br/, Kotěšovec /br/ - Hovorka 8, Polívka 7, Veselý M. 6, Kůrka 4, Pícha 4, Petránek 3, Falge 2, Veselý Š. 2, Brož 1, Hájek 1 a Salák J. 1. Trenér: Šnajdr Vít.
NAPOMÍNÁNÍ: 3 – 2, VYLOUČENÍ: 1 – 0, SEDMIČKY: 3/2 – 2/2, ROZHODČÍ: Bareš - Háza / oba Praha /, DIVÁCI: 82.

V posledním 14.kole SRL zajíždí kutnohorský tým mužů do Mělníka, kde v neděli 4.června nastoupí na venkovním hřišti ISŠT od 17,00 hodin proti domácímu týmu – 1.HC WENDY Mělník.