Unikom

Slibně rozehraný zápas s Pardubicemi Kutná Hora k bodům nedotáhla

2. prosinec 2018, 08:33

Kutná Hora - Házenkáři Sparty Kutná Hora nastoupili k poslednímu domácímu utkání roku 2018 na domácí palubovce haly Klimeška, kde v dalším kole II. ligy hostili 1. HC Pardubice.

Kutná Hora - Pardubice 23:28 (15:9)

Domácí nastoupili bez Šimůnka, Brože, Horáka a Hájka, přesto s favorizovaným soupeřem drželi dvacet minut krok a vyrovnané skóre. V posledních deseti minutách první půle gólman Filip zavřel svoji bránu, naopak Sparta se prosazovala hlavně z křídel a výsledkem bylo vedení domácích o šest branek.

Po změně stran se ale karta obrátila, za prvních deset minut Sparta skórovala jen dvakrát a tak se náskok rychle tenčil. Ve 45. min. hosté srovnali na 18:18, závěr ale patřil hostům. Ještě za nadějného stavu 21:23 domácích chybnou přihrávkou poslali do rychlého protiútoku soupeře, který zvýšil na 21:24 a vedení si už pohlídal až do závěrečného hvizdu.

"Ve druhém poločase jsme si neporadili s obranou soupeře," uvedl trenér Kutné Hory Vít Šnajdr. I když v roli favorita nastoupili hosté, ztráta poločasového vedení o šest branek musí mrzet. "Bohužel jsme nebyli schopni zareagovat na změnu hry soupeře," dodal trenér Sparty.

Sestava a branky K. Hory: Filip, Červenka, Fojta - Pugliese 5, Pícha 5, M. Veselý 4, P. Polívka 3, Hovorka 2, Falge 1, Jeníček 1, Š. Veselý 1, Petránek 1. Trenér Vít Šnajdr. Sestava a branky Pardubic: Šimáně, Zavřel - Joudal 10, Ptáčník 7, Faltejsek 4, Pospíšil 3, Novotný 3, Farka 1, Protiva, Hulaj, Padevět, Veselý, Vaněk, Šmahel. Trenér Petr Voženílek. Rozhodčí: Skružný - Skružná. ŽK: 3/2. Vyloučení: 0/2. Sedmičky: 0 - 1/2. Diváků: 96.