Sparťané překvapili, na Klimešce si poradili s házenkáři strakonické rezervy

6. březen 2019, 01:39

Kutná Hora - Muži oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora měli v neděli na programu první jarní domácí mistrovské utkání - 13. kola 2. ligy mužů JV Čechy, ve kterém přivítal ve sportovní hale Klimeška v Čáslavské ulici jihočeského soupeře, tým HBC Strakonice 1921 B.

Kutná Hora - Strakonice B 34:22 (17:6)

„B“ tým Strakonic je, stejně jako SPARTA nováčkem soutěže, v jehož kádru převažují hráči poměrně mladého věku. V podzimním vzájemném utkání SPARTA zvítězila ve Strakonicích 20:22, když v poločase vedli ještě domácí 10:7. V průběžné tabulce soutěže byla SPARTA před nedělním utkáním na 6.místě se 13 body, její soupeř na 11.místě se 4 body. A v utkání prvního jarního - 12.kola podlehl tým Strakonic „B“ týmu pražského Chodova na jeho hřišti 21:31.

Nedělní mistrovské utkání rozehrál tým SPARTY ve velkém stylu, ve 4.minutě vedl 3:0, v 7.minutě 6:1, v 11.minutě 8:2. A jasná převaha domácích pokračovala i v dalším průběhu prvního dějství. Po snížení hostů na 8:3 pěti brankami v řadě navýšili své vedení již na 13:3, v závěru 1.poločasu potom na 16:5 a později na 17:6. Poločasové vedení o 11 branek bylo jednoznačné a velice nadějné.

Začátek 2.poločasu byl na branky hodně vyrovnaný, ve 37.minutě byl rozdíl stále stejný, skóre se pouze posunulo na 21:10. Ale v dalších minutách domácí svůj výkon přece jenom zlepšili a navýšili své vedení na 24:10, později již na 28:13 a o patnáct to bylo ještě ve 49.minutě, kdy byl stav 29:14. Další minuty utkání patřily hostům, kteří využili několika zbytečných nepřesností domácích a 4 brankami v řadě snížili do 52.minuty na 29:18, v 57.minutě na 31:21. V samém závěru pak domácí upravili na konečný rozdíl 12ti branek, utkání tak skončilo zcela jasným vítězstvím SPARTY v poměru 34:22. Oba body tak zůstaly doma naprosto zaslouženě.

Před nedělním utkáním panovaly určité pochyby, jak se tým SPARTY vyrovná s absencemi několika klíčových hráčů. Vždyť Pícha je vyřazen do konce sezóny, Petránek na delší dobu, Šimůnek hrál ve stejný čas za Duklu, Pugliese nehraje z pracovních důvodů a ze zdravotních důvodů nemůže nastupovat brankář Červenka.

Na druhou stranu, do sestavy se vrátil Brož i Salák a poprvé v sezóně týmu vypomohli dva hostující hráči ze sousedského Kolína – Michalové Pazdera a Sauer. A všichni měli zásluhu na nedělním úspěšném výsledku.

První poločas utkání odchytal famózně Filip, který si připsal 12 zákroků a měl neuvěřitelnou úspěšnost 66,7%. Druhý poločas odchytal také parádně Sauer, který si připsal dokonce 15 zákroků a měl výbornou úspěšnost 48,4%. Zatímco v poločase prvním pracovala obrana na jedničku, v tom druhém již občas zachybovala a hosté přece jenom svůj výkon zlepšili. Ale to nic nezměnilo na jasném vítězství SPARTY. Hráči v poli podali vesměs velmi dobré výkony a to jak v obraně, tak hlavně v útoku, kde bylo k vidění několik rychlých pohledných akcí. Zde se jim střelecky dařilo nadmíru, vždyť z 52 střeleckých pokusů 34 nastřílených branek byla výborná úspěšnost 65,4%. Z jednotlivců se nejvíce prosazoval Polívka 9-6, 100% Falge 5-5, Veselý M. 7-5, Hovorka 7-4, Jeníček 8-4, 100% Horák 3-3, Pazdera 6-3, 100% Brož 2-2, Veselý Š. 1-1 a Salák 2-1. Střelecky se nedařilo pouze Hájkovi, který měl střelbu 2-0. Jinak si tým v utkání připsal celkem 13 získaných míčů a k tomu 15 ztrát. A i když v nedělní podvečer nebyla návštěva příliš vysoká, přece jenom více než 5 desítek spokojených diváků odměnila kutnohorský kolektiv na závěr zaslouženým potleskem.

Brankář hostů si v utkání připsal celkem 8 úspěšných zákroků / oproti 27 domácím /, střelecky se nejvíce prosazoval Chvosta, autor 7 branek, 5 jich přidal Schwarz.

A jak hodnotil nedělní výkon svého týmu trenér Vít Šnajdr:
Jsem velmi příjemně překvapen. Vzhledem k absencí  klíčových hráčů a výkonům v přípravném zápase s Kolínem jsem byl spíše skeptický a očekával herní trápení. Ale hráči do utkání doslova vlétli a od prvních minut nenechávali žádné pochybnosti o tom, kdo je na Klimešce pánem. Zdobila nás výborná obrana, za kterou doslova čarovali oba brankáři. K tomu jsme přidali rychlou hru v přechodu do útoku. Navíc jsem byl spokojen i s postupným útokem, hráči byli ochotni brát na sebe odpovědnost a jít do kontaktu se soupeřem. Zkrátka velmi dobrý výkon. Teď zbývá, potvrdit ho na Chodově.

SESTAVA a BRANKY: Filip /br/, Sauer /br/ - Polívka 6, Falge 5, Veselý M. 5, Hovorka 4, Jeníček 4, Horák 3, Pazdera 3, Brož 2, Veselý Š. 1, Salák 1 a Hájek. Trenér: Šnajdr Vít.
NAPOMÍNÁNÍ: 3 – 3, VYLOUČENÍ: 4 – 3, SEDMIČKY: 4/3 – 2/1, ROZHODČÍ: Dostál / Hr.Králové / - Kříženecký  / Praha /, DIVÁCI: 55.

Ostatní výsledky 13.kola:
SPARTAK  MAS Sezimovo Ústí - TJ Chodov JM „B“ 28:17, HK SLAVIA Praha - JISKRA Havl.Brod 35:30, LOKOMOTIVA Vršovice - SOKOL Úvaly 23:26, JISKRA Třeboň - 1.HC Pardubice 29:23, LOKOMOTIVA České Budějovice měla volno.