Starší dorostenci Kutné Hory splnili povinnost, porazili poslední tým tabulky

4. prosinec 2011, 17:08
(aktualizováno: 4. prosinec 2011, 17:09)

Praha Vršovice - Starší dorostenci házenkářského oddílu TJ Sparta Kutná Hora nastoupili v sobotu k zápasu 10. kola 2. ligy ve sportovní hale posledního týmu průběžné tabulky - pražského Sokola Vršovice.

Vršovice - Kutná Hora 22:36 (8:20)

Tým Vršovic do tohoto utkání nezískal ani bod, Sparta však na tom byla o málo lépe - v tabulce byla o příčku výše se ziskem pouhých dvou bodů. A tak se vlastně hrálo o "Černého Petra" - o poslední místo v průběžné tabulce mistrovské soutěže.

Dorostenci Sparty začali sobotní ranní utkání dobře a ve třetí minutě vedli 0:2. Domácí sice do 5. minuty stačili vyrovnat na 2:2, v dalším průběhu již tahali za kratší konec. V 10. minutě vedli hosté 3:6, v 15. minutě 5:10 a ve 20. minutě již 6:13. Když na konci prvního poločasu svítil na ukazateli stav 8:20, odpovídal tento rozdíl skóre skutečnému dění na hřišti. Vysoké vedení kutnohorského týmu o dvanáct branek bylo naprosto zasloužené.

V první desetiminutovce druhého poločasu zvýšil tým Sparty své vedení až na rozdíl 16 branek- postupně na 11:27, 12:28 a ve 41. minutě 13:29. Další průběh utkání již byl poměrně vyrovnaný a tak se rozdíl ve skóre nijak výrazně neměnil. Domácí sice v závěru něco málo z vysokého náskoku Kutné Hory umazali, to však bylo z jejich strany vše. Utkání tedy dovedl tým starších dorostenců Sparty bez větších problémů do vítězného konce, za vítězství o 14 branek v poměru 22:36 tak putovaly oba mistrovské body zaslouženě do Kutné Hory.

Podle slov trenéra Kutné Hory Jiřího Hasaly – byla povinnost splněna, nic jiného, než zisk obou bodů v utkání s tímto soupeřem nepředpokládal. Za výkon v prvním poločase pochválil brankáře Karlovského (v tom druhém už to měl za poměrně laxní obranou svých spoluhráčů o hodně těžší). V poli, kde měl k dispozici pouze jednoho hráče na střídání vynikl na pivotu Petránek, střelecky se také výrazněji prosadil Bielický, Polívka a Kuře. Celkově celý tým pochválil, ten odvedl v oslabené sestavě dobrý výkon a zvítězil zcela zaslouženě.

Sestava a branky K. Hory: Karlovský - Bielický 7, Kuře 7, Petránek 7, D. Polívka 6, Brož 4, Stehlík 3 a Falge 2. Trenér Jiří Hasala. Napomínání: 3/3. Vyloučení:  2/3. Sedmičky: 3/1 - 2/1. Rozhodčí: Olexa - Štrébl (oba Most). Diváků: 25.

V posledním podzimním kole 2. ligy SD-Čechy přivítá tým starších dorostenců Sparty Kutná Hora v neděli 11. prosince ve sportovní hale v Ledči nad Sázavou od 12 hodin východočeského soupeře - Sokol BASF Chrudim.