Starší dorostenci Sparty zakončí rok sobotním zápasem se Strakonicemi

14. prosinec 2017, 01:30

Pardubice - Tým starších dorostenců oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora nastoupil v neděli k utkání předposledního - 13. podzimního kola 2. ligy SD - Čechy v nafukovací sportovní hale východočeského soupeře, momentálně jediného neporaženého týmu v soutěži - 1. HC Pardubice.

Pardubice - Kutná Hora 49:29 (25:16)

Již před začátkem utkání bylo jasné, kdo je vzhledem k postavení obou soupeřů v tabulce favoritem, navíc tým SPARTY nenastupoval v plné sestavě, když chybělo několika opor.

A vyrovnaný byl pouze úvod utkání, kdy byl v 5.minutě stav 3:3, ještě na začátku 9.minuty vedli domácí pouze o branku – 6:5. Ovšem v dalším průběhu utkání již domácí tým jasně dominoval a rozdíl ve skóre narůstal. V 15.minutě již byl stav 14:5, ve 25.minutě 21:13 a 1.poločas vyhrál tým Pardubic o 9 branek - 25:16.

Také 2.poločas měl podobný průběh, domácí byli jasně lepší a postupně navyšovali své vedení – ve 40.minutě byl stav 34:20, v 50.minutě 42:25 a nakonec v utkání domácí tým zaslouženě zvítězil v poměru 49:29.

Týmu SPARTY citelně chyběl zraněný brankář Kotěšovec, navíc si druhý brankář Fojta přivodil před utkáním výron kotníku a nemohl nastoupit, chyběli také nemocní či zranění Horák se Šimonem. Jeníček měl problém s bolavým kolenem, navíc fit nebyl ani Procházka, který stále laboruje se zraněným kotníkem a v tomto utkání zkusil týmu pomoci. I přes jeho 10 branek to však moc platné nebylo, domácí byli totiž jednoznačně lepší a oslabený kutnohorský tým na ně zkrátka nestačil.

SESTAVA a BRANKY: Fojta /br/ - Procházka 10, Škalda 9, Jeníček 6, Červený 2, Kafka 2, Schovanec a Zatloukal. Trenér: Šnajdr Vít.

NAPOMÍNÁNÍ: 1 – 0, VYLOUČENÍ: 4 – 2, SEDMIČKY: 0 – 1/1, ROZHODČÍ: Svítek – Václavík / oba Praha /, DIVÁCI: 51.

A jak hodnotil nedělní utkání trenér SPARTY Vít Šnajdr?
Hrát proti prvnímu celku s jedním hráčem na střídání a dvěma nedoléčenými hráči je nemožné. Bohužel sezóna je dlouhá a na našem úzkém kádru se to muselo projevit. Jediným pozitivem byla produktivita útoku, jinak nebylo o co hrát. Věřím, že jaro odehrajeme důstojněji a ve větším počtu.

Ostatní výsledky 13.kola:
HBC Strakonice – SOKOL Úvaly 23:23, Liberec HANDBALL - LOKOMOTIVA Vršovice 37:17, SPARTAK MAS Sezimovo Ústí - TJ HC Náchod 30:24, 1.HK Dvůr Králové n/L - ELP Jablonec n.Nisou 35:20, TJ Chodov JM - LOKOMOTIVA Louny 22:36. KOVOFINIŠ Ledeč n/S. a SOKOL Bělá p.B. měly volno.

Příští program:
V sobotu 16. prosince zakončí kutnohorský tým starších dorostenců podzimní část 2.ligy SD-Čechy, když od 9,00 hodin přivítá ve sportovní hale Na Pohoří ve Zruči nad Sázavou jihočeského soupeře tým ­- HBC Strakonice 1921.