Starší žáci házenkářského oddílu Sparty si poradili s Náchodem!

26. říjen 2017, 00:45

Kutná Hora - Tým starších žáků oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora měl v programu v neděli 22. října utkání 6. podzimního kola společného přeboru, ve kterém přivítal ve sportovní hale Bios v Puškinské ulici soupeře z východních Čech - tým HC TJ Náchod.

Kutná Hora - Náchod 31:22 (17:11)

Od úvodních minut se domácím dařilo soupeře přehrávat, ve 3.minutě vedli 4:1, v 6.minutě 5:3, ve 12.minutě 9:3 a v 18.minutě dokonce 15:5. Ale závěrečné minuty 1.poločasu vyšel lépe hostům, kteří z desetibrankového vedení domácích 4 branky ubraly, přesto do kabin odcházeli starší žáci SPARTY s pohodovým vedením o 6 branek v poměru 17:11.

Na začátku 2.poločasu se však domácím přestalo dařit v obraně i v útoku a hosté do 33.minuty snížili na tříbrankový rozdíl, na 20:17. Naštěstí v dalším průběhu utkání se hra domácích zlepšila a náskok opět postupně navyšovali. Nakonec z toho bylo celkem pohodové a zasloužené vítězství o 9 branek v poměru 31:22.

Starší žáci SPARTY si tedy v neděli dopoledne připsali druhé podzimní vítězství, výkon však nebyl rozhodně bez chyb. O vítězství hlavně rozhodla střelecká potence trojice Novák D. – Klouček – Novotný, která zaznamenala 30 z celkových 31 branek svého týmu.

SESTAVA a BRANKY: Valach /br/ - Novák D. 12, Klouček 11, Novotný 7, Pařez 1, Capouch, Ečer, Markvart, Novák F., Rakaš, Růžička, Salák, Štícha a Veselý. Trenér: Salák Josef.

NAPOMÍNÁNÍ:  2 – 2, VYLOUČENÍ: 2 – 1, SEDMIČKY: 2/2 – 6/2, ROZHODČÍ: Salák st. – Fojta / oba Kutná Hora /, DIVÁCI: 15.

Ostatní výsledky6.kola:
JISKRA Zruč – 1.HK Dvůr Králové 14:37, SOKOL Úvaly „A“ – HBC Jičín „A“ 27:31, SOKOL Úvaly „B“ – HBC Jičín „B“ 19:31, HÁZENÁ Mělník „A“ – SPARTAK Příbram 29:19, SOKOL Úvaly „A“ – HBC Jičín „B“ 37:28, SOKOL Úvaly „B“ – HBC Jičín „A“ 5:56.

Za 14 dní, v sobotu 4. listopadu čeká tým starších žáků SPARTY dohrávané utkání 3.kola SP, ve kterém přivítá ve sportovní hale BIOS v Puškinské ulici od 10,30 hodin tým SPARTAKU Příbram.