Starší žáci Sparty mělnickou sérii překazit nedokázali

28. říjen 2016, 00:25

Mělník - V sobotu 22. října odehrál tým starších žáků oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora v nafukovací hale v areálu ISŠT v Mělníku odložené utkání 4. kola společného přeboru, ve kterém nastoupil proti doposud neporaženému týmu - Házená Mělník 02. Ten prozatím vyhrál všech pět utkání a jasně kráčel k podzimnímu primátu v čele soutěže.

HÁZENÁ Mělník 02 - SPARTA Kutná Hora     4 8  :  8   / 24 : 5 /

A v sobotní dohrávce své výsadní podzimní postavení jen potvrdil. Od úvodních minut byl jasně lepší ve všech herních činnostech a postupně navyšoval svůj náskok. V polovině prvního dějství byl stav 10:3, poločas poté skončil vysokým vedením domácích 24:5.

A obraz hry se ve 2.poločase vůbec nezměnil. Domácí od jeho začátku zaznamenali šňůru 12ti branek, ve 38.minutě byl stav 36:5. Až za tohoto stavu zaznamenali hosté svou šestou branku v utkání, které nakonec skončilo zcela jednoznačným vítězstvím domácího Mělníka 02 v poměru 48:8.

Starší žáci SPARTY v tomto utkání na podzimního lídra vůbec neměli, zaostávali po všech stránkách a tak se domů vrátili s vysokou porážkou o 40 branek.

SESTAVA a BRANKY: Valeš /br/ - Klouček 4, Šimon 2, Novotný 1, Šnajdrová 1, Honusová, Růžička A., Schovanec a Zatloukal. Trenér: Vít Šnajdr.

NAPOMÍNÁNÍ: 0 – 1, VYLOUČENÍ: 0 – 2, SEDMIČKY: 2/0 – 0, ROZHODČÍ: Francl - Ransdorf / Úvaly /, DIVÁCI: 63.

OSTATNÍ VÝSLEDKY 4.kola:
SOKOL Úvaly „A“ - TJ HC Náchod 17:30, SOKOL Úvaly „B“ - SPARTAK Příbram 46:15, HBC Jičín - HÁZENÁ Mělník 02 22:28, HBC Jičín - HÁZENÁ Mělník 03 37:7, SPARTAK Příbram - TJ HC Náchod 14:42.

A jak hodnotil sobotní utkání trenér starších žáků Vít Šnajdr?
Oba víkendové zápasy se nám vůbec nepovedly. Nastupovali jsme v oslabené sestavě vinou zranění, souběhu utkání a různých jiných omluvenek. Oba naši soupeři hráli rychlou házenou a my jsme nebyli schopni se s nimi vracet. Navíc v útoku jsme hráli velmi individualisticky a to proti fyzicky vyspělejším soupeřům nejde. Musíme zapracovat na daleko více kolektivnějším pojetí útoku. Pokud budeme chtít s těmito soupeři alespoň trochu držet krok, je potřeba nastupovat v plné sestavě a hlavně s maximálním nasazením od první do poslední minuty.