Starší žáci Sparty na domácím hřišti přehráli Spartak Příbram

18. květen 2017, 00:42

Kutný Hora - V neděli 14. května odehrál tým starších žáků oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora mistrovské utkání 4. jarního kola společného přeboru, ve kterém přivítal na svém venkovním hřišti v Tyršově ulici na Žižkově tým Spartaku Příbram.

Kutná Hora - Příbram 29:18 (16:8)

Osm účastníků soutěže je nyní na jaře rozděleno do 2 čtyřčlenných skupin, v silnější skupině „A“ startují – HÁZENÁ Mělník 02, HBC Jičín, SOKOL Úvaly „A“ a TJ Náchod, ve slabší skupině „B“ – HÁZENÁ Mělník 03, SOKOL Úvaly „B“, SPARTAK Příbram a SPARTA Kutná Hora. Hraje se dvoukolově, každý s každým doma – venku, hrací doba 2 x 25 minut. Nyní jsou již na programu odvety, v rámci 1.kola zvítězil tým starších žáků SPARTY v Příbrami celkem jednoznačně 21:34 / 9:17 /.

Do nedělního utkání nastoupil kutnohorský tým poměrně oslaben, když chyběli dva nejlepší střelci – Červený a Klouček. A začátek byl poměrně vyrovnaný, po vedení 4:3 v 9.minutě odskočil domácí tým na 8:3, v 16.minutě však hosté snížili na 8:7. Až v poslední desetiminutovce 1.poločasu domácí výrazně přidali, zpřesnili hru i střelbu a do kabin odcházeli s pohodovým náskokem 8 branek – stav byl 16:8.

2.poločas byl herně o něco vyrovnanější, domácí postupně navýšili své vedení do 38.minuty až na rozdíl 11 branek, na 24:13 a tímto rozdílem také utkání skončilo, když konečný výsledek zněl 29:18.

Solidně opět zachytal Valeš, střelecky se prosadilo 7 z 9 hráčů, kteří zasáhli do hry v poli a to je potěšitelné.

SESTAVA a BRANKY: Valeš /br/ - Honusová 6, Novotný 5, Novák D. 5, Pařez 4, Schovanec 4, Zatloukal 4, Salák 1, Růžička a Veselý. Trenér: Vít Šnajdr.

NAPOMÍNÁNÍ: 2 – 1, VYLOUČENÍ: 1 – 2, SEDMIČKY: 3/2 – 2/2, ROZHODČÍ: Václavík – Šiška / oba Praha /, DIVÁCI: 29.

DALŠÍ VÝSLEDEK 4.kola skupiny „B“:
SOKOL Úvaly „B“ - HÁZENÁ Mělník 03 26:16.

A jak hodnotil nedělní utkání trenér starších žáků Vít Šnajdr?
Tým Příbrami je nejslabší v soutěži, takže vítězství byla povinnost. I v oslabené sestavě jsme soupeře jasně přehrávali, když jsme byli výrazně lepší ve všech herních činnostech. Potěšilo mě zapojení mladších žáků do týmu, protože se na hřišti určitě neztratili. Věřím, že k příštímu zápasu již pojedeme v plné síle a kvalitnějšího soupeře potrápíme

Další utkání čeká tým starších žáků SPARTY za 14 dní, kdy v sobotu 27.května nastoupí v 5.jarním kole SP od 14,00 hodin ve sportovní hale týmu SOKOL Úvaly „B / vedoucí tým skupiny „B“ /.