Starší žáci Sparty nestačili na zimním stadionu béčku Úval

26. duben 2017, 00:15

Kutná Hora - Tým starších žáků házenkářského oddílu Sparty Kutná Hora odehrál v neděli 23. dubna mistrovské utkání 2. jarního kola společného přeboru, ve kterém přivítal Sokol Úvaly B. Kvůli chladu a mokru se utkání hrálo na zimním stadionu v Kutné Hoře.

Kutná Hora - Úvaly B 11:31 (6:12)

Osm účastníků soutěže je nyní na jaře rozděleno do 2 čtyřčlenných skupin, v silnější skupině „A“ startují – HÁZENÁ Mělník 02, HBC Jičín, SOKOL Úvaly „A“ a TJ Náchod, ve slabší skupině „B“ – HÁZENÁ Mělník 03, SOKOL Úvaly „B“, SPARTAK Příbram a SPARTA Kutná Hora. A bude se hrát dvoukolově, každý s každým doma – venku, hrací doba 2 x 25 minut.

Nedělní utkání bylo pro kutnohorský tým hodně složité, v kádru totiž převládali mladší žáci menších postav a za svým soupeřem v tomto směru hodně zaostávali. A i když snaha byla, na fyzicky zdatnějšího soupeře to nestačilo. První poločas to ještě tak velký rozdíl nebyl, v poločase vedli hosté o 6 branek v poměru 6:12, v tom druhém již byla jejich převaha hodně výrazná a nakonec utkání skončilo 20ti brankovým rozdílem. Hosté zaslouženě odvezli oba body za vítězství 11:31.

Solidně zachytal Valeš / zlikvidoval 2 sedmičky /, střelecky se nejvíce prosazoval Klouček s Novotným.

SESTAVA a BRANKY: Valeš /br/ - Klouček 5, Novotný 3, Novák D. 1, Pařez 1, Veselý 1, Novák F., Růžička a Schovanec. Trenér: Vít Šnajdr.

NAPOMÍNÁNÍ: 1 – 0, VYLOUČENÍ: 3 – 2, SEDMIČKY: 3/3 – 4/2, ROZHODČÍ: Pokorný – Ransdorf / oba Úvaly /, DIVÁCI: 22.

DALŠÍ VÝSLEDEK 2.kola skupiny „B“:
SPARTAK Příbram - HÁZENÁ Mělník 03 13:25.

A jak hodnotil nedělní utkání trenér starších žáků Vít Šnajdr?
Vzhledem k absencím v našem týmu skončil zápas očekávaně vysokým vítězstvím soupeře. Náš tým tvořený z větší části mladšími žáky neměl proti vyspělejšímu soupeři příliš šancí. Přesto najdu i pár pozitiv. Neúnavně bojovali Klouček s Novotným, příjemně překvapil výkon Pařeza a Veselého a poměrně dobře zahrál Schovanec. Od ostatních bych očekával větší nasazení a zápal pro hru. Doufejme, že do zápasu s Mělníkem se nám vrátí některé opory a dokážeme se stejně fyzicky zdatným soupeřem podat lepší výkon.

Další utkání čeká tým starších žáků SPARTY za 14 dní, kdy v sobotu 6.května nastoupí ve 3.jarním kole SP od 15,00 hodin na hřišti týmu HÁZENÁ Mělník 03.