Starší žáci Sparty podzim ve společném přeboru uzavřeli prohrou v Jičíně

28. říjen 2016, 00:29

Jičín - V neděli 23.  října odehrál tým starších žáků oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora ve sportovní hale v Jičíně utkání posledního - 7. podzimního kola společného přeboru, ve kterém nastoupil proti domácímu týmu - HBC Continental Jičín.

HBC CONTINENTAL Jičín - SPARTA Kutná Hora     3 8  :  4   / 18 : 2 /

A domácí byli od úvodních minut nedělního dopoledního utkání po všech stránkách jasně lepší a postupně navyšovali své vedení. Už v poločase byl stav jednoznačný - 18:2, v tom druhém se obraz hry nijak nezměnil. Nakonec po jednoznačném průběhu domácí Jičín porazil starší žáky SPARTY vysoko v poměru 38:4.

Trenér Šnajdr neměl tentokrát k dispozici největší opory – Šimona, Zatloukala / hráli ve stejný den za mladší dorost v Lounech / a Červeného / zraněn / a to se na výkonu týmu náležitě podepsalo. Bez střelce ze střední a delší vzdálenosti nebyl zbytek oslabeného týmu schopen ohrožovat brankáře domácích a přes dobrou obranu se navíc nedokázal prosazovat ani z brankoviště či křídel. A tak byl průběh utkání celkem jednoznačný.

SESTAVA a BRANKY: Valeš /br/ - Mašek J. 2, Novák D. 1, Šnajdrová 1, Klouček, Kvěch, Růžička A. a Schovanec. Trenér: Vít Šnajdr.

NAPOMÍNÁNÍ: 1 – 1, VYLOUČENÍ: 1 – 1, SEDMIČKY: 1/1 – 0, ROZHODČÍ: Podzimek M. – Podzimk T. / Jičín /, DIVÁCI: 30.

OSTATNÍ VÝSLEDKY 7.kola:
TJ HC Náchod - SOKOL Úvaly „B“ 38:18, HÁZENÁ Mělník 02 - SPARTAK Příbram 68:10, HÁZENÁ Mělník 03 - SOKOL Úvaly „A“ 6:26.

A jak hodnotil sobotní i nedělní utkání trenér starších žáků Vít Šnajdr?
Oba víkendové zápasy se nám vůbec nepovedly. Nastupovali jsme v oslabené sestavě vinou zranění, souběhu utkání a různých jiných omluvenek. Oba naši soupeři hráli rychlou házenou a my jsme nebyli schopni se s nimi vracet. Navíc v útoku jsme hráli velmi individualisticky a to proti fyzicky vyspělejším soupeřům nejde. Musíme zapracovat na daleko více kolektivnějším pojetí útoku. Pokud budeme chtít s těmito soupeři alespoň trochu držet krok, je potřeba nastupovat v plné sestavě a hlavně s maximálním nasazením od první do poslední minuty.