Starší žáci Sparty přivezli z Mělníka vítězství o tři branky

11. květen 2017, 00:26

Mělník - V sobotu 6. května odehrál tým starších žáků oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora další utkání jarní části mistrovského ročníku společného přeboru, když v rámci 3. jarního kola nastoupil na venkovním hřišti v areálu ISŠT Mělník proti domácímu týmu Házená Mělník 03.

Mělník - Kutná Hora 19:22 (9:13)

Osm účastníků soutěže je nyní na jaře rozděleno do 2 čtyřčlenných skupin, v silnější skupině „A“ startují – HÁZENÁ Mělník 02, HBC Jičín, SOKOL Úvaly „A“ a TJ Náchod, ve slabší skupině „B“ – HÁZENÁ Mělník 03, SOKOL Úvaly „B“, SPARTAK Příbram a SPARTA Kutná Hora. Hraje se dvoukolově, každý s každým doma – venku, hrací doba 2 x 25 minut.

Po celkem vyrovnaném začátku utkání / v 8.minutě byl stav 4:4 / se kutnohorský tým starších žáků v dalším průběhu prvního dějství podstatně zlepšil a do poločasu si vytvořil solidní, pětibrankové vedení. 1.poločas tedy skončil výsledkem 8:13 ve prospěch Kutné Hory.

2.poločas již byl herně i brankově vyrovnanější, hosté si však nadále udržovali několikabrankové vedení a to již jim domácí nedokázali vzít. Starší žáci SPARTY tak odvezli v sobotu z Mělníka oba body za určitě zasloužené vítězství v poměru 19:22.
Oproti poslednímu domácímu utkání kdy citelně chyběl, byla tentokrát znát účast a střelecká forma Jirky Červeného, který domácím nasázel 15 z 22 branek svého týmu. Ale pochvalu za solidní výkon i dobrý výsledek zaslouží celý kutnohorský kolektiv starších žáků.

SESTAVA a BRANKY: Valeš /br/ - Červený 15, Zatloukal 3, Novák D. 2, Honusová 1, Veselý 1, Novák F., Novotný, Pařez, Růžička a Schovanec. Trenér: Vít Šnajdr.

NAPOMÍNÁNÍ: 1 – 0, VYLOUČENÍ: 2 – 5, SEDMIČKY: 2/2 – 2/2, ROZHODČÍ: Pokorný – Ransdorf / oba Úvaly /, DIVÁCI: 15.

DALŠÍ VÝSLEDEK 3.kola skupiny „B“:
SOKOL Úvaly „B“ – SPARTAK Příbram 41:9.

V neděli 14.května čeká tým starších žáků SPARTY utkání 4.jarního kola SP, ve kterém přivítá na svém venkovním hřišti v Tyršově ulici na Žižkově od 12,30 hodin tým SPARTAKU Příbram.