Starší žáci Sparty vstoupili do jarní části společného přeboru výhrou nad Příbramí

13. duben 2017, 00:16

Příbram - V neděli 9. dubna 2017 zahájil jarní část mistrovského ročníku společného přeboru tým starších žáků oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora, když v utkání prvního jarního kola nastoupil na venkovním hřišti Spartaku Příbram:

SPARTAK Příbram – SPARTA Kutná Hora     2 1  :  3 4   / 9 : 17 /

Osm podzimních účastníků je nyní na jaře rozděleno do 2 čtyřčlenných skupin, v silnější skupině „A“ startují – HÁZENÁ Mělník 02, HBC Jičín, SOKOL Úvaly „A“ a TJ Náchod, ve slabší skupině „B“ – HÁZENÁ Mělník 03, SOKOL Úvaly „B“, SPARTAK Příbram a SPARTA Kutná Hora. A bude se hrát dvoukolově, každý s každým doma – venku, hrací doba 2 x 25 minut.

V podzimním vzájemném utkání zvítězil kutnohorský tým nad Příbramí doma vysoko 38:18 po poločasovém vedení 19:6. V zimní přestávce však došlo v kádru SPARTY k velkému oslabení, do Jičína přestoupil nejlepší střelec Ondra Šimon a do Pardubic opora obrana Sára Šnajdrová. A tak bylo otázkou, jak se zbytek týmu s odchody obou opor vypořádá.

Na hřišti to však v prvním jarním utkání znát rozhodně nebylo. Kutnohorský tým od úvodních minut svého soupeře jasně přehrával a skóre narůstalo jednoznačně v jeho prospěch. Domácí vedli pouze na začátku 1:0, potom již jen hosté. V 10.minutě 2:7, ve 20.minutě 5:15 a 1.poločas nakonec skončil vedením SPARTY 9:17.

A ve 2.poločase se obraz hry příliš nezměnil. Ve 35.minutě byl stav 13:24, ve 45.minutě 18:30 a konečný výsledek byl jednoznačný – 21:34. Starší žáci SPARTY tak zahájili jarní část mistrovské soutěže vysokým vítězstvím, nutno ovšem dodat, že nad soupeřem v soutěži jednoznačně nejslabším a vítězství nad ním je víceméně povinností každého soupeře. Až ostatní týmy prověří skutečnou výkonnost kutnohorských starších žáků v jarní části mistrovské sezóny SP.

Solidně v nedělním utkání zachytal Jarda Valeš a střelecky vynikl Jirka Červený, který domácím nasázel 19 branek – oba současné největší opory týmu. Do střelecké listiny se však dokázalo zapsat dalších pět ze šesti hráčů v poli a to je jistě také pozitivní zjištění.

SESTAVA a BRANKY: Valeš /br/ - Červený 19, Klouček 4, Novák D. 4, Zatloukal 4, Růžička A. 2, Schovanec 1 a Ečer. Trenér: Vít Šnajdr. NAPOMÍNÁNÍ: 0 – 1, VYLOUČENÍ: 0 – 0, SEDMIČKY: 0/0 – 0/0, ROZHODČÍ: Hornák - Kuchařík, DIVÁCI: 10.
DALŠÍ VÝSLEDEK 1.kola skupiny „B“: HÁZENÁ Mělník 03 – SOKOL Úvaly „B“ 17:24.

A jak hodnotil nedělní utkání trenér starších žáků Vít Šnajdr?
Nedělní zápas v Příbrami jsme jasně vyhráli. Kladem je, že se do střelecké listiny zapsali, téměř všichni hráči a všichni dostali dostatečný prostor v zápase. Přesto nejsem s předvedenou hrou příliš spokojen, pod dojmem snadného vedení jsme se přizpůsobili soupeři. Obrana byla hodně prostupná, lehkovážně jsme zahazovali šance a dělali jednoduché chyby. Zkrátka toto bylo povinné vítězství, ale na těžší soupeře by nám tento výkon určitě nestačil. Máme na čem pracovat.

Za 14 dní, v neděli 23.dubna čeká tým starších žáků SPARTY utkání 2.jarního kola SP, ve kterém přivítá na svém venkovním hřišti v Tyršově ulici na Žižkově od 12,30 hodin tým SOKOLA Úvaly „B“.