Starší žáci Sparty zvítězili v přípravném turnaji ve Zruči nad Sázavou

21. únor 2018, 01:47

Zruč nad Sázavou - Tým starších žáků oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora se v sobotu 17. února 2018 zúčastnil zimního přípravného turnaje o Posázavský pohár, který ve sportovní hale Na Pohoří uspořádal oddíl házené JISKRA Zruč nad Sázavou.

Turnaje se zúčastnily 4 týmy – SOKOL Chrudim, SPARTA Kutná Hora, SPARTAK Příbram a pořádající JISKRA Zruč nad Sázavou. Hrálo se systémem každý s každým, hrací doba byla 2 x 15 minut.

Starším žákům SPARTY se tento turnaj výsledkově i herně vydařil, dokázali zvítězit ve všech třech utkáních a odvezli si tedy domů turnajové prvenství.

A nyní k výsledkům podrobněji - úvodním utkání porazil kutnohorský tým o 6 branek domácí Zruč n/S., když v poločase vedl již rozdílem 8 branek. Ve druhém porazil o 5 branek Chrudim, stejným rozdílem vedl také v poločase. A na závěr, ve třetím utkání porazil o 6 branek Příbram, když v poločase vedl o 5 branek. Výsledky to byly celkem jednoznačné po úvodních dějstvích, v těch druhých dostávala větší šanci i „široká lavička“. Trenér SPARTY Josef Salák byl s výkony svého týmu v celém turnaji vcelku spokojen, hlavně vyzdvihl výkony brankáře Jardy Valeše a dvojici nejlepších střelců Filipa Kloučka s Davidem Novákem.