Téměř celé utkání s Brodem měli pod kontrolou

25. duben 2010, 23:46

Kutná Hora - Házenkáři Sparty Kutná Hora ve 12. kole Společné regionální ligy mužů přivítali svého tabulkového souseda - východočeský Sokol ŽBS Železný Brod.

Kutná Hora - Železný Brod 30:23 (17:8)

Po vyrovnaném úvodu domácí navýšili své vedení až na rozdíl deseti branek. Podobně se odvíjela i druhá půle a ve 42. min. Sparta vedla 22:11 a později 24:13. Domácí asi pod dojmem vysokého vedení několikrát zbytečně chybovali a soupeř korigoval na konečný rozdíl sedmi gólů.

Sparta však bezpečně zvítězila 30:23 a odvedla svému soupeři podzimní porážku. V průběžné tabulce soutěže se posunula před Železný Brod na 5.místo. V brance Sparty podal velmi dobrý výkon Červenka, který si připsal 14 úspěšných zákroků a měl úspěšnost rovných 50%. Závěrečných deset minut odchytal Malý, který měl tři úspěšné zákroky a úspěšnost 25%. Střelecky se nejvíce dařilo dorostenci Šimůnkovi a Hájkovi, kteří zaznamenali plnou polovinu z celkového počtu branek Kutné Hory, dobře jim sekundoval Hrčka a Šalátek. Brankově i herně se dokázal prosadit ve svém prvním utkání za Spartu Sklenařík, druhý nový hráč Sukdolák zahrál spolehlivě v obraně, střelecky se mu ale nedařilo. Jinak lze celý kolektiv pochválit za předvedený výkon (až na ten pokažený závěr utkání) v obraně i v útoku, body tentokrát zůstaly doma zcela zaslouženě.

Sestava a branky Sparty: Červenka, Malý - Šimůnek 8, Hájek 7, Hrčka 5, Šalátek 5, Horníček 2, Sklenařík 2, Rudolf 1, Hovorka, A. Salák, Sukdolák a Šnajdr. Trenér Jiří Hájek. Napomínání: 1/2. Vyloučení: 5/3. Sedmičky: 3/3 - 3/3. Rozhodčí: Hloušková - Hofmanová. Diváků: 52.

Další program

Dorostenci Sparty mají v neděli na programu odložené okresní derby ve II. lize, zápas Sparta K. Hora - Jiskra Zruč n. S. začne v 10.30 hodin. Od 12 hodin ve stejný den začne dohrávka odloženého utkání prvního jarního kola SRL mužů, ve kterém přivítá Sparta Kutná Hora pražský tým Sokol Vršovice. Obě utkání se budou hrát na hřišti házené v Tyršově ulici na Žižkově.