Trenér Sparty Josef Salák počítal omluvenky do nedělního zápasu na Chodově

10. duben 2019, 00:10

Chodov - V neděli 7. dubna odehrál tým mladších dorostenců oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora 2. jarní kolo středočeského přeboru, ve kterém nastoupil ve sportovní hale pražského týmu TJ Chodov JM.

TJ Praha Chodov JM - Sparta Kutná Hora 34:24 (14:10)

V letošním ročníku této soutěže startuje pouze čtveřice týmů - Jiskra Zruč nad Sázavou, Sparta Kutná Hora, Spartak Příbram a TJ Praha Chodov JM. Hraje se čtyřkolově, 2 kola na podzim 2018 a 2 kola na jaře 2019. Hrací doba je v každém utkání 2x30 minut.
Kutnohorský tým nastoupil k utkání bez několika největších opor / Červený, Šimon, Novák D. / a v 10-ti členném kádru bylo hned 7 starších žáků. Přesto oslabený tým podal velmi solidní výkon a byl domácím poměrně vyrovnaným soupeřem. V 1.poločase se držel až do 22.minuty. kdy byl stav 8:8, domácí až v závěru odskočili na poločasové vední 14:10.

A také celou první polovinu 2.poločasu byl rozdíl většinou pouze 4-brankový, ve 46.minutě byl stav 23:19. A opět až v poslední čtvrthodině domácí využili hlavně fyzické převahy a postupně navyšovali své vedení. V utkání nakonec zvítězili o 10 branek v poměru 34:24.

Ale trenér SPARTY Josef Salák byl s výkonem svých hráčů hodně spokojen. Z poměrně vyrovnaného kádru tentokrát vynikl Klouček, který zaznamenal 11 branek.

A jak hodnotil nedělní výkon svého týmu trenér Josef Salák?
Zápas v neděli, byl na omluvenky ještě horší než sobotní turnaj starších žáků. V deset večer se mi omlouvali hráči z předchozího turnaje a někteří napsali až po jedenácté večerní. Ráno přibyli další a tak jsme odjeli prakticky se sestavou starších žáků až na 3 čestné dorostenecké výjimky. Při nástupu to vypadalo na hru Davida s Goliášem. Soupeř byl mnohem vyšší a starší. Kluci se jich, ale nelekli a super se vyhecovali, Jarda Valeš si dirigoval obranu a Filip Klouček zase útok. S Chodovem jsme hráli 50 minut vyrovnanou sérii, ke konci už nám došly síly a soupeř nás přejel. Z mého trenérského pohledu to byl asi nejlepší zápas, co jsem s kluky zažil. Nikdo neodmlouval, všichni makali jak mají, bojují jeden za druhého. Víc takových zápasů.

SESTAVA a BRANKY: Valach /br/, Valeš /br/ - Klouček 11, Novotný 3, Pektor P. 3, Machander 2, Rakaš 2, Salák 2, Kail 1 a Ptáčník. Trenér: Salák Josef.
NAPOMÍNÁNÍ: 2 – 3, VYLOUČENÍ: 2 – 2, SEDMIČKY: 1/0 – 0, ROZHODČÍ: Artl / Praha / - Řeháček / Jesenice /, DIVÁCI: 21.

Další program:
Za týden, v sobotu 13.dubna čeká tým mladších dorostenců SPARTY utkání 9.kola SP, ve kterém nastoupí od 13:00 hodin ve sportovní hale SPARTAKU Příbram.