Třetí mistrovský zápas muži nesehráli, dorostencům utkání s Louny nevyšlo

28. září 2010, 15:49
(aktualizováno: 28. září 2010, 15:49)

Kutná Hora - Ve 3. kole Společné regionální ligy měl kutnohorský tým mužů nastoupit v neděli od 17,00 hodin na neoblíbeném „pískovišti“ v Úvalech. Z důvodů vytrvalého deště však bylo hřiště nezpůsobilé a tak bylo utkání z rozhodnutí STK oblastního svazu házené odloženo. Náhradní termín bude určen po dohodě obou oddílů.

Kutná Hora - Louny 20:44 (11:20)

V neděli 26. září přivítal starší dorostenci Sparty v utkání 1. kola 2. ligy severočeského soupeře Lokomotivu Louny. Druholigovou sezónu však již zahájil před týdnem, kdy doma hostil v předehrávce 8. kola tým HK A.S.A. Město Lovosice (prohráli s ním 29:30). Nedělní utkání se muselo hrát kvůli vytrvalému dešti v hale a tak se oba týmy přesunuly do Ledče nad Sázavou, kde má Kutná Hora pro tyto případy domácí prostředí.

Úvod utkání byl poměrně vyrovnaný, v 5. minutě byl stav 2:2, v 10. minutě 4:5 a v 15. minutě 8:9. O branku - 9:10 vedli hosté ještě v 17. minutě. Zbývajících zhruba dvanáct minut prvního poločasu však dorostenci Sparty totálně propadli ve všech herních činnostech a hosté drtivým závěrem vyhráli bezpečně poločas o devět branek - 11:20.

Tento trend bohužel pokračoval i ve druhém poločase. Hosté byli po všech stránkách lepší a neustále zvyšovali svůj náskok. Ve 40. minutě byl stav 13:28, v 50. minutě 16:37 a konečný výsledek zněl jednoznačně - 20:44.

Hostující tým byl jasně lepší a zaslouženě si odvezl oba body. Dorostenci Sparty dostali náležitou lekci, jak se má hrát rychlá kombinační házená s minimem chyb. Těch naopak „vyrobili“ tolik, že se tomu až nechtělo věřit. A někdy hodně, hodně školácké. A toho rychlí a draví hráči hostů dokázali náležitě využívat k brejkům. Radši honem rychle na tento „výprask“ zapomenout! Trenér týmu Sparty Jiří Hasala byl s nedělním výkonem svých svěřenců hodně nespokojen!

Sestava a branky Sparty: Karlovský, Koriťák - Pícha 5, Falge 4, Petránek 3, Stehlík 3, Brož 2, Bielický 1, Kuře 1a Nádvorník 1. Trenér Jiří Hasala. Napomínání: 2/2. Vyloučení: 2/4. Sedmičky: 4/3 - 2/2. Rozhodčí: Blanar - Radosta (oba Liberec). Diváků: 2.

Oblastní mladších žáků

V sobotu 25. září pokračoval mistrovský ročník středočeského oblastního přeboru mladších žáků druhým mistrovským turnajem, který tentokrát uspořádal oddíl Sokol Úvaly. V letošním ročníku startuje pět týmů - z Bělé pod Bezdězem, Kutné Hory, Mladé Boleslavi, Úval a Zruče nad Sázavou. Hraje se turnajově, střídavě vždy všech pět týmů se střetne u každého z účastníků. V sobotním turnaji v Úvalech tentokrát startovalo týmů šest, domácí oddíl totiž postavil týmy dva. Ovšem B tým startoval mimo soutěž a jeho výsledky se do mistrovské soutěže nezapočítávají.

Kutnohorskému týmu mladších žáků se druhý turnaj opět vydařil. Prohrál sice s domácím A týmem, ale v ostatních třech utkáních své soupeře porazil a v turnaji obsadil 1. místo. Týmy na prvních třech místech totiž získaly stejný počet šest bodů a mladší žáci Sparty měli nejvyšší rozdíl branek v celkovém skóre. Po dvou podzimních turnajích vedou mistrovskou soutěž OP. Brankově se opět nejvíce prosazoval Bandi, spolu s ním také Procházka, J. Schwarz a M. Veselý. Pochvala  však patří celému kolektivu mladších žáků Sparty.

Jednotlivé výsledky Sparty v turnaji: Úvaly - K. Hora 5:3, Zruč n. S. - K. Hora 1:5, AŠ M. Boleslav - K. Hora 1:6, Bělá p. B. - K. Hora 4:7, Úvaly B - K. Hora 5:9 (mimo soutěž).

Ostatní výsledky: Úvaly - M. Boleslav 6:8, Úvaly - Bělá 7:2, Úvaly - Zruč 6:2, M. Boleslav - Bělá 10:5, M. Boleslav - Zruč 9:5, Bělá - Zruč 9:5.

Celková tabulka druhého podzimního turnaje OP mladších žáků:
1.    SPARTA Kutná Hora    4  -  3 – 0 – 1    21 : 11    6
2.    SOKOL Úvaly    4  -  3 – 0 – 1    24 : 15    6
3.    AŠ Mladá Boleslav    4  -  3 – 0 – 1    28 : 22    6
4.    SOKOL Bělá p.Bezdězem    4  -  1 – 0 – 3    20 : 29    2
5.    JISKRA Zruč n/Sázavou    4  -  0 – 0 – 4    13 : 29    0

Sestava a branky Sparty v turnaji celkem: Kotěšovec - Bandi 14, J. Schwarz 10, M. Veselý 10, Procházka 7, Seidl 2, Loudová 1, Horák, K. Horáková a Matoušek. Trenéři Josef Salák a Vít Šnajdr.

Celková tabulka soutěže po 2.turnaji:
1.    SPARTA Kutná Hora    8    10
2.    SOKOL Úvaly    8      8
3.    AŠ Mladá Boleslav    8      6
4.    SOKOL Bělá p.Bezdězem    8      4
5.    JISKRA Zruč n/Sázavou    8      2

Soutěž se boduje tak, že na každém turnaji získává vítěz 5 bodů, druhý 4 body atd. a poslední pátý tým získává 1 bod. Další mistrovský turnaj v této věkové kategorii je na programu v sobotu 9. října ve Zruči nad Sázavou.