Utkání v Mělníce házenkáři Sparty ztratili zejména kvůli horšímu závěru

30. duben 2014, 23:25
(aktualizováno: 30. duben 2014, 23:25)

Mělník - Mužský tým házenkářského oddílu TJ Sparta Kutná Hora měl v neděli 27. dubna v programu druhé jarní utkání Společné regionální ligy. V rámci 10. kola jel odpoledne do Mělníka, kde nastoupil na venkovním hřišti místního týmu HC Wendy Mělník.

Domácí byli před tímto utkáním v tabulce za třetí Spartou na 5. místě se stejnou bilancí 3 - 1 - 5 a stejným počtem 7 bodů, ovšem horším skórem. V 1. jarním kole Mělník překvapivě zvítězil v Mostu 26:25. Sparta se s tímto soupeřem utkala na podzim v utkání 5. kola na domácím hřišti a dokázala zvítězit 30:25, když v poločase byl stav poměrně vyrovnaný - 16:15.

Mělník - Kutná Hora 23:20 (10:10)

Nedělní utkání začala Sparta poměrně slušně, ve 4. minutě vedla 0:2 a na vyrovnání domácích odpověděla třemi brankami a ve 14. minutě vedla 2:5. V dalším průběhu prvního poločasu však domácí hru zlepšili, v 17. minutě vyrovnali na 5:5 a ve 22. minutě poprvé přešli do vedení - 7:6. Sparta sice poté ještě třikrát o branku vedla (7:8, 8:9 a 9:10), těsně před závěrečným hvizdem domácí upravili na poločasových 10:10.

Úvodních deset minut druhé půle si Sparta ještě udržovala vedení - postupně 10:11, 11:12 a ve 40. minutě 12:14. Ale v rozmezí 41. - 45. minuty domácí třemi brankami v řadě opět přešli do vedení - 15:14. Kutná Hora ještě o minutu později vedla 15:16 a ve 49. minutě vyrovnala jednobrankové manko na 17:17, závěrečná desetiminutovka se jí ale vůbec nevyvedla. Neproměněné šance, zbytečné chyby a jalová střelba hodně napomohly domácím. Ti do 54. minuty odskočili na 20:17, v 58. minutě již na 22:18 a bylo rozhodnuto. Sparta se sice ještě snažila osobní obranou o vymazání ztráty, snížila však pouze na 22:20. Domácí potom v předposlední minutě stanovili 23 brankou konečný výsledek - 23:20.

Kutná Hora tedy ani ve druhém jarním utkání nebodovala a pohled na její hru - hlavně v útoku,  není příliš ke koukání. Tentokrát zachytal výborně Hroch (měl 18 úspěšných zákroků = 51,4% úspěšnost, v prvním poločase dokonce 56,5%), na závěrečných deset minut ho vystřídal Červenka, který chytil sice sedmičku, ale to byl jeho jediný zákrok (úspěšnost měl 14,3%). Obrana pracovala sice bez větších chyb celkem spolehlivě, zato hra v útoku byla opět špatná. Celkově měl tým 49 střeleckých pokusů a z nich 20 branek je chabá úspěšnost pouhých 40,8%.

Ze spojek se dařilo jakž takž Hájkovi (střelba 10-5), ovšem Hovorka 13-3, Šalátek 5-2, Nádvorník 4-1 a Polívka st. 1-0, z křídel Hasala 3-3, ale Polívka 6-3 (nedal sedmičku a následnou dorážku) a Bielický 7-3  a pivoti Salák se Šnajdrem se do zakončení vůbec nedostali. Z toho je také patrné, že Sparta postrádala několik důležitých opor (Brož, Hrčka, Kůrka, Petránek, Thieme) a bohužel, jejich absence se na výkonu týmu zákonitě projevuje. Sice v tomto utkání obětavě nastoupili v poli Polívka starší a trenér Šnajdr, to je však pouze výpomoc v nouzi, která nic neřeší. A jak již bylo několikrát zmíněno posledně jmenovaným, bez tréninku se již nedá hrát ani SRL.

A ještě jedna nepříjemná informace - jelikož v tomto kole bodovala spolu s Mělníkem i sedmibodová Lokotka Vršovice, propadl se tým Sparty v průběžné tabulce po 10.kole na předposlední šesté místo!

Sestava a branky Sparty: Červenka, Hroch - Hájek 5, Bielický 3, Hasala 3, Hovorka 3, Polívka D. 3,  Šalátek 2, Nádvorník 1, Polívka P.st., Salák J. a Šnajdr. Trenér: Šnajdr Vít. Napomínání: 0/2. Vyloučení: 1/4. Sedmičky: 4/1 - 1/0. Rozhodčí: Skala (Libčice n. Vlt.) - Václavík (Praha). Diváků: 25.

6.    HK Baník Most    10  -    1 – 0 – 9     237 : 292      2

V příštím - 11. kole SRL hraje kutnohorský tým mužů opět venku, v neděli 4. května pojede do Prahy, kde od 15 hodin nastoupí na venkovním hřišti týmu Lokomotivy Vršovice.