Unikom

V derby v Kolíně házenkáři Sparty Kutná Hora prohráli

5. říjen 2017, 00:19

Kolín - V sobotu 30. září čekalo kutnohorský tým mužů mistrovské utkání 4. podzimního kola společné regionální ligy 2017 - 2018, ve kterém nastoupil na venkovním hřišti svého nejbližšího soupeře - týmu HC Kolín. Domácí po skončení loňské sezóny sestoupili po dlouhých letech ze 2. ligy zpět do SRL, ze které jako vítěz do vyšší soutěže postoupili po vítězné sezóně 2006-2007.

Kolín - Kutná Hora 32:25 (19:14)

Před sobotním utkáním měl Kolín odehráno pouze jediné utkání, v 1.kole doma prohrál překvapivě s Mostem 17:21, SPARTA již odehrála 3 utkání, nejprve doma podlehla Chodovu „B“ 20:25, následně vyhrála v Mostě 27:22 a před týdnem doma rozdrtila Ledeč 25:11.

Sobotní utkání letitých sousedských rivalů začali lépe domácí, ve 2.minutě vedli 2:0, o minutu později 3:1 a po vyrovnání hostů na 3:3 v 8.minutě přešli do vedení 6:3. A celkem bezpečné vedení o 3-4 branky si udržovali i v dalším průběhu prvního dějství, v 18.minutě byl stav 11:7, ve 22.minutě již dokonce 16:11. A vedením Kolína o 5 branek nakonec skončil 1.poločas, pouze skóre se posunulo na stav 19:14.

V průběhu 2.poločasu se obraz hry příliš nezměnil, domácí hru kontrolovali a hosté na nějaký výraznější zvrat neměli. V jeho polovině sice několikrát snížili na rozdíl 4 branek – postupně na 23:19, 24:20 a ve 45.minutě na 25:21, na více se však nezmohli. Domácí v zápětí odskočili na rozdíl 6 branek a v 50.minutě byl stav 28:22. Hosté poté ještě jednou snížili na 28:24, v závěrečných minutách však domácí postupně zvýšili na konečný rozdíl 7 branek. V utkání tak zcela jasně a zaslouženě zvítězili 32:25.

Kutnohorský tým mužů podal v sobotním utkání v Kolíně špatný výkon a na zkušený tým domácích nestačil. Velice slabá byla hra v obraně, za kterou se vůbec nedařilo brankářům. Těch 19 obdržených branek za první poločas je toho jasným důkazem. A v tom druhém to nebylo o mnoho lepší. Zkrátka bída s nouzí !!!

Více minut v utkání odchytal Červenka, který si připsal 2 zákroky = úspěšnost 8%, Kotěšovec měl 1 zákrok a úspěšnost 10%.V poli hráči SPARTY podali vesměs špatný výkon v obraně, kde si nedokázali vypomoci a často chybovali ve hře jeden na jednoho. V útoku měl tým střelbu celkově 43/25 = úspěšnost 58,1%, ani to nebylo nijak převratné číslo. Z jednotlivců odvedl standart v útoku Polívka, který měl střelbu 7-6 a dorostenec Procházka 6-4. Brož s Hájkem měli střelbu sice 2-2, ostatním se již dařilo o dost méně. Hovorka měl bilanci 13-6, Pícha 8-2, Salák 3-2 a Veselý Š. 2-1. Ostatní se do zakončení nedostali. V utkání si hráči SPARTY připsali pouze 7 získaných míčů a k tomu 10 ztrát.

A tak ještě jednou na závěr – mizerný výkon a zasloužená prohra na hřišti zkušeného kolínského týmu a po dobrých výkonech v minulých dvou utkáních tentokrát velké zklamání a výkonnostní propad.

Dvojice kolínských brankářů si připsala v utkání celkem 11 zákroků, střelecky se nejvíce prosazoval Pazdera /9/ s Krausem /8/. Domácí měli navíc kopec smůly, nastřelili totiž 8 tyčí. Jejich vítězství bylo v sobotním utkání naprosto zasloužené.

A jak hodnotil sobotní utkání trenér SPARTY Jiří Hájek?
Odevzdali jsme oba body našim sousedům a porážka to byla zasloužená. Hrůzostrašný první poločas v obranné činnosti velezkušení domácí hráči tvrdě trestali a výsledkem bylo 19 obdržených branek. Přesto jsem věřil, že ve druhém poločasu domácím dojde dech a utkání se nám podaří ještě otočit. Sice se nám hru podařilo vyrovnat, ale na zvrat bylo daleko. Dostali jsme školení od týmu protřelého dlouhou účastí v II.lize a doufám, že se z toho poučíme pro další zápasy.

SESTAVA a BRANKY: Červenka /br/, Kotěšovec /br/ - Hovorka 6, Polívka 6, Procházka 4, Brož 2, Hájek 2, Pícha 2, Salák 2, Veselý Š. 1, Horák a Jeníček. Trenér: Hájek Jiří. NAPOMÍNÁNÍ: 1 – 1, VYLOUČENÍ: 2 – 2, SEDMIČKY: 3/2 – 3/3, ROZHODČÍ: Svítek - Šiška / oba Praha /, DIVÁCI: 20.

OSTATNÍ VÝSLEDKY 4. kola:
KOVOFINIŠ Ledeč n/S. - 1.HC WENDY Mělník 23:11, HK BANÍK Most – SOKOL Vršovice „B“ 19:18, TJ Chodov JM „B“ měl volno.

Za týden, v 5.podzimním kole SRL má tým SPARTY volno, až za 14 dní, v neděli 15.října přivítá na svém venkovním hřišti v Tyršově ulici na Žižkově od 10,30 hodin tým 1.HC WENDY Mělník.