V domácí druholigové premiéře přehráli házenkáři Jiskry soupeře z pod Ještědu

30. září 2013, 22:08
(aktualizováno: 30. září 2013, 22:11)

Zruč nad Sázavou - Házenkáři Jiskry Zruč nad Sázavou hostili ve 2. kole druhé ligy SVČ ve Sportovní hale ve Zruči nad Sázavou Na Pohoří celek Handball Liberec, nováčka soutěže.

Petr Felis, asistent trenéra před utkáním: "Ve druhém kole druholigové soutěže mužů hostíme celek Handball Liberec, který jako my postoupil do 2. ligy v roli nováčka. Předpokládám vyrovnaný souboj, ale klukům věřím."

2. kolo: Jiskra Zruč nad Sázavou – Handball Liberec    27:19 (16:10)

Úvod střetnutí byl vyrovnaný, oba týmy vstřelily po dvou brankách. Následující minuty patřily Jiskře, která pohyblivou, agresivní obranou nutila hosty k chybám nebo nepřipraveným střelám. Toho využívala k rychlému přechodu, který, stejně jako v minulém utkání v Bělé, fungoval na jedničku. Domácí si vybudovali tříbrankový náskok – 5:2, který si udržovali až do 20. minuty prvního poločasu. Libereckým se jen těžko prosazovalo před obranný val Jiskry, který doplňoval Pavel „Mário“ Vodrážka v brance. O „zábavu“ se mu staral především Matyáš Burda, který dokazoval, že patří mezi střelecky aktivní hráče. Náskok Jiskry mohl být ještě vyšší, ale Jiskra velice často zahazovala vyložené šance, i proto byl Liberec neustále na dostřel. V poslední desetiminutovce Jiskra vyšperkovala obrannou činnost, ze které pramenily rychlé přechody, které se dařilo úspěšně zakončovat. Náskok Jiskry narostl na čtyři branky, po dalších dvou vstřelených gólech v závěru poločasu odcházelo družstvo domácích do kabin s náskokem šesti branek – 16:10.

Do druhého poločasu vlétla Jiskra jako uragán a podařil se jí rozhodující trhák v utkání. V deseti minutách povolila Liberci vsítit jen dvě branky, sama skórovala čtyřikrát a odskočila na rozdíl sedmi branek (19:12). V polovině druhého poločasu si oba týmy vybraly pasáž, ve které byla vidět řada nepřesností a neproměněných šancí. Liberci se tou dobou podařilo stáhnout náskok Jiskry na pět branek (23:18), ovšem víc Jiskra Liberci už nepovolila. Opět si vzala zpět náskok sedmi branek, a tak se posledních pět minut už pouze dohrávalo, za oslavného skandování domácích fans. Jiskra v závěrečných minutách ještě navýšila náskok na osm branek a utkání dovedla v poklidu do vítězného konce poměrem 27:19.

Petr Felis, asistent trenéra po utkání řekl: "Jiskra zvládla i svůj premiérový zápas ve 2. lize na domácí půdě a zůstává po dvou zápasech stoprocentně úspěšná při skóre 56:42. Celý tým si za předvedený výkon zaslouží pochvalu, protože výhra proti silnému Liberci se rozhodně počítá. Největší pochvalou byl pro hráče i vedení potlesk od diváků, kteří si v hojném počtu našli cestu do sportovní haly a svým povzbuzováním pomohli Jiskře na cestě k vítězství, za což jim od celého týmu patří obrovské poděkování."

Sestava a branky Jiskry: T. Korel, Vodrážka - Hejl 6/5, M. Vrzáček 5/1, Roub 4, Kovařík 3; Böhm 2; Lefner 2, Havránek 2, Vávra 1; Hornát 1, Koubský 1, D. Korel; Fišer. ŽK: 3/1 (Hornát, Havránek, Kovařík – Baštinec). Sedmičky: 6/1. Dvouminutový trest: 0/5 (Baštinec 2x, Kulík 2x, Ploch). Diváci: 79. Rozhodčí: Jaroslav Artl, Michael Černý. Trenér: Pavel Vrzáček.