V přípravném turnaji obsadili druhé místo

16. listopad 2009, 08:30

Praha - Tým mladších dorostenců oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora se v rámci přípravy zúčastnil v sobotu turnaje, který uspořádal ve své nafukovací hale vedoucí tým české 2. ligy MD – Sokol Kobylisy.

Turnaje se zúčastnily čtyři týmy, z toho tři pražské – Lokomotiva Vršovice, Sokol Vršovice, Sokol Kobylisy a Sparta Kutná Hora. Hrálo se systémem – každý s každým a hrací doba byla 2x20 minut. Ve svém domácím prostředí nezaváhal favorizovaný Sokol Kobylisy, který ve všech třech utkáních dokázal zvítězit a slavil tak turnajové vítězství.

Tým Sparty začal turnaj utkáním s Lokomotivou Vršovice a první poločas se mu příliš nevydařil. Přesto ho o branku vyhrál. V tom druhém již byl jeho daleko výkon lepší a nakonec svého soupeře porazil o 7 branek. Ve svém druhém utkání proti pořadatelskému týmu odehrál prozměnu velmi dobře první poločas a držel s favoritem krok. Ve druhém dějství se již však jejich druholigový soupeř prosazoval více a utkání dovedl do vítězného konce o 6 branek. Ve svém třetím sobotním utkání s druhým vršovickým týmem – Sokolem, byl tým Sparty lepší a po poločasovém vedení o 2 branky nakonec zvítězil o 5 branek.

V turnaji tak kutnohorský tým obsadil celkové druhé místo. Trenér Sparty Jiří Hasala hodnotil výkony svých svěřenců jako průměrné, nebyl spokojen s prvními poločasy proti vršovickým týmům a naopak chválil úvodní dějství proti pořadatelskému týmu. Litoval, že po prvním utkání musel odstoupit pro zranění křídlo Bielický, který potom výrazně chyběl a ve třetím utkání již nenastoupil brankář Karlovský, který si stěžoval na bolesti v nedávno zraněné ruce. Toho v tomto utkání v brance nahradil Koriťák a podal dobrý výkon. Střelecky nejvíce tým táhl Pícha. V rámci přípravy hodnotil kutnohorský trenér turnaj jako velmi užitečný, podobných příležitostí v zimní přestávce nebude mnoho.

Jednotlivé výsledky Sparty v turnaji: Lokomotiva Vršovice - Sparta 17:24 (6:7), Sokol Kobylisy - Sparta 23:17 (9:9), Sokol Vršovice - Sparta 16:21 (8:10).

Ostatní výsledky turnaje: Sokol Kobylisy - Sokol Vršovice 21:6, Sokol Kobylisy - Lokomotiva Vršovice 20:12, Sokol Vršovice - Lokomotiva Vršovice 21:19.

Konečná tabulka turnaje:

1. SOKOL Kobylisy 3 - 3 – 0 - 0 64 : 35 6
2. SPARTA Kutná Hora 3 - 2 – 0 - 1 62 : 56 4
3. SOKOL Vršovice 3 - 1 – 0 - 2 43 : 61 2
4. LOKOMOTIVA Vršovice 3 - 0 – 0 - 3 48 : 65 0

Sestava a branky Sparty v turnaji celkem: Karlovský - Pícha 15, Polívka D. 9, Nádvorník 7, Petránek 7, Brož 6, Falge 5, Stehlík 5, Bielický 4, Koriťák 2 a Kuře 2. Trenér: Hasala Jiří.