Ve vyrovnaném zápase by mohlo rozhodnout domácí prostředí

22. duben 2010, 15:30

Kutná Hora - Házenkáři Sparty Kutná Hora v neděli sehrají zápas 12. kola Společné regionální ligy. Na domácím hřišti v Tyršově ulici od 10.30 hodin přivítali Sokol ŽBS Železný Brod, jediného zástupce východních Čech v soutěži.

Nedělní soupeř Sparty působil dlouhé roky ve vyšších soutěžích. Před třemi roky však sestoupil z II. ligy a nyní již třetí sezónu startuje ve Společné regionální lize (k tomu navíc také ve východočeské lize). V předloňském ročníku SRL obsadil tým Sokola celkové 5. místo se ziskem 21 bodů, v loňské sezóně 8. místo se ziskem 11 bodů.

Vzájemné zápasy mezi Spartou a Železným Brodem v předloňské sezóně SRL vyzněly jasně pro východočechy. Na podzim 2007 Sokol využil domácího prostředí k vítězství 27:20, když v poločase vedl kutnohorský tým 12:13. V odvetě na jaře 2008 Sparta prohrála i doma, tentokrát 27:30, když již v poločase prohrávala 13:16.

V loňské sezóně SRL byla úspěšnější Sparta, když nejprve na podzim 2008 doma zvítězila vysoko 30:16 po poločasovém vedení 13:6. V odvetě na jaře 2009 skončilo utkání v Železném Brodě nerozhodně 23:23, když v poločase vedla Sparta 10:15.

Poslední vzájemné utkání je z právě probíhající sezóny SRL 2009/2010, z její podzimní části. To se hrálo v říjnu 2009 a Železný Brod v něm využil výhody domácího prostředí k vítězství 26:23, po vyrovnaném poločase 11:11. SPARTA tehdy ještě ve 45.minutě o branku vedla, závěr však patřil jasně domácímu Sokolu. A z tohoto posledního vzájemného utkání si připomeňme sestavy a střelce branek – Sokol Železný Brod: Hampl, Michler - Janus 10, Šefr 5, Novotný J. 4, Čech 3, Vele 3, Tuláček 1, Bachůrek, Lubas, Novotný D. a Smítka. Sparta Kutná Hora: Červenka, Malý - Hasala 6, Hájek 5, Thieme 5, Hrčka 4, Hovorka 2, Šalátek 1, Choutka, Polívka, Salák A., Salák J. a Šnajdr.

A ještě si připomeňme vzájemná utkání z let předcházejících – v druholigové sezoně 2004/2005 oba soupeři využili výhody domácího prostředí k vítězství, nejprve na podzim 2004 SPARTA těsně 25:24 a v odvetě na jaře 2005 Železný Brod 24:22. V sezónách 1992/93, 1993/94 a 1994/95 v utkáních východočeského oblastního přeboru ve všech šesti zvítězil Železný Brod!

V průběžné tabulce SRL je Železný Brod prozatím na 5.místě se ziskem 8 bodů z 10 utkání, Sparta je na 6. místě se ziskem 6 bodů z 8 utkání. K dobru má tedy dvě odložené - z posledního podzimního kola v Úvalech (dohrávat se bude v pátek 7. 5. od 18 hodin) a z prvního jarního doma se Sokolem Vršovice (dohrávka bude v neděli 2. května od 12 hodin).

Sparta prozatím na jaře odehrála jediné utkání, nyní o víkendu prohrála v Libčicích nad Vltavou o 6 branek v poměru 28:22 (14:8). Její nedělní soupeř ze Železného Brodu prohrál v 1. jarním kole na hřišti Lokomotivy Vršovice 21:14 a v tom druhém doma porazil JISKRU Zruč nad Sázavou 22:13 (13:6).

Dle dosavadních výsledků se dá v neděli očekávat vyrovnané utkání, pro Spartu však přece jenom hovoří výhoda domácího prostředí a toho by měla dokázat využít k vítězství. Otázkou je, kteří hráči budou tentokrát k dispozici. Sestava bývá v posledních zápasech hodně prořídlá!

Zápas Kutná Hora - Železný Brod začne v neděli 25. 4. od 10,30 hodin na hřišti v Tyršově ulici na Žižkově za řízení dámské dvojice Hloušková - Hofmanová.

Ve stejný den - v pozápase od 12,00 hodin přivítá tým mladších dorostenců Sparty ve 12. kole 2. ligy třetí tým průběžné tabulky – jihočeskou Lokomotivu České Budějovice.

O den dříve, v sobotu 24.dubna zajíždí tým mladších žáků Sparty do Úval, kde odehraje odložený - čtvrtý podzimní mistrovský turnaj oblastního přeboru. Zde budou startovat: domácí Sokol Úvaly, Jiskra Zruč n. S., Wendy Mělník, AŠ Mladá Boleslav a Sparta Kutná Hora. Volno má tentokrát Sokol Libčice.