Vysoká porážka v Mělníce udělala kaňku za sezonou házenkářů Kutné Hory

8. červen 2017, 00:16

Mělník - V neděli 4. června čekalo kutnohorský tým mužů poslední jarní mistrovské utkání, v rámci 14. kola společné regionální ligy zajížděl odpoledne do Mělníka, kde nastoupil na venkovním hřišti v areálu ISŠT proti místnímu týmu 1. HC Wendy Mělník.

Ten byl před tímto utkáním v tabulce SRL na  posledním 7. místě s bilancí: 11 – 1-0-10 a ziskem 2 bodů, SPARTA na 4.místě s bilancí 11 – 6-0-5 a ziskem 12 bodů. V podzimním vzájemném utkání v Kutné Hoře svého soupeře jednoznačně porazila 36:16 po poločasovém vedení 21:8. A přestože v nedělní sestavě chybělo z té vítězné podzimní hned 6 důležitých hráčů, nastupoval kutnohorský tým do posledního utkání sezony rozhodně v roli favorita.

Mělník - Kutná Hora 31:23 (16:11)

Jako první se v 1.minutě prosadili domácí – 1:0, hosté odpověděli 2 brankami a ve 4.minutě vedli 1:2. Poté však domácí zaznamenali 4 branky v řadě a v 9.minutě byl stav 5:2. Další minuty patřili přece jenom SPARTĚ, nejprve snížila na 5:4, a po vedení domácích 6:4 do 14.minuty otočila vedení ve svůj prospěch na 6:7, ještě v 17.minutě vedla 7:8. Ale potom se její hra totálně rozpadla, nedařilo se brankářům, obrana byla hodně děravá a útok jedno velké trápení a domácím naopak vycházelo téměř vše. A vývoj skóre nabral zcela jednoznačný směr – pro domácí. Ti nejprve 5ti brankami v řadě odskočili do 22.minuty na 12:8 a do konce prvního dějství své vedení navýšili již na rozdíl 5 branek, 1.poločas tak skončil vítězstvím Mělníka 16:11.

Na začátku 2.poločasu SPARTA sice dohrávala přesilovku a snížila v ní na 16:12, v dalším průběhu utkání však pokračovala z její strany „bída“ z druhé poloviny poločasu prvního. Brankáři si na míč téměř nesáhli, obrana byla mizerná a v útoku se hráči také hodně trápili. A tak domácí bez větších problémů vedli již ve 40.minutě o 8 branek – 21:13, později dokonce i o 9 branek – 25:16, 27:18 a v 58.minutě 30:21. Nakonec v utkání zvítězili zcela zaslouženě o 8 branek v poměru 31:23 a kutnohorský tým si domů odvezl nejvyšší porážku v celé sezoně / stejně vysoko prohrál na hřišti Žďáru a Ledče, prvních dvou týmů konečné tabulky SRL / !!

Celý tým SPARTY v posledním utkání sezony herně i výsledkově zcela propadl, nedařilo se opravdu nikomu. Větší část utkání odchytal Kotěšovec, připsal si 6 zákroků a měl úspěšnost 26,1%, Červenka měl pouze 2 zákroky a úspěšnost 12,5%. Obrana před nimi byla hodně propustná a nedůrazná a to brankářům rozhodně nepomáhalo. No a v útoku to také nebyla žádná sláva, spíše naopak – celkově střelba 53/23 = úspěšnost 43,4% a k tomu 14, mnohdy zbytečných ztrát míčů. A domácí toho všeho dokázali náležitě využívat. Střelecky se nejvíce prosazovala trojice M.Veselý / 11-6 /, Hovorka / 15-6 / a Pícha / 13-5 /, úspěšnost u všech však nic moc. A u ostatních to nebylo o mnoho lepší. Celkově lze konstatovat, že byť dost oslabený tým SPARTY podal v nedělním utkání mizerný podprůměrný výkon, určitě nejhorší v celé sezoně a možná za několik posledních let a zaslouženě odešel vysoko poražen.

A nezbývá než naposledy konstatovat, že v domácím prostředí nastupoval kutnohorský tým většinou v silné sestavě a herně i výsledkově se mu zde dařilo / jako jediný porazil vítězný Žďár a také druhou Ledeč /, zatímco na hřištích soupeřů většinou nastupoval v oslabených sestavách a výsledky byly většinou mizerné. A proto také skončil v konečné tabulce SRL až na 4.místě.
Tým Mělníka, na to že skončil v tabulce poslední, svým výkonem překvapil a zaslouženě pobral oba body. Zkušený brankář Kubal si připsal 15 úspěšných zákroků, solidní obrana před ním zablokovala střelcům SPARTY 6 pokusů / další 4 skončily na tyčích /, střelecky se nejvíce prosazovala dvojice T.Jansa a Hradecký / oba po 8 /.

A jak hodnotil nedělní utkání trenér SPARTY Vít Šnajdr?
Asi nejhorší výkon týmu za mé působení u mužů. Dostat v Mělníku 30 branek je ostuda. V obraně bez nasazení, nedůrazní, brankáři s mizivou úspěšností, všichni odevzdaní. V útoku jsme hráli individualisticky s obrovským množstvím chyb a bez myšlenky. Nenajdu hráče, kterého bych mohl pochválit. Sice jsme jeli v hodně okleštěné sestavě, ale to náš výkon neomlouvá. Ještě, že to bylo venku, podat takovýto výkon doma, počítám, že bychom ztratili všechny fanoušky a minimálně týden bychom museli chodit kanálama.

SESTAVA a BRANKY: Červenka /br/, Kotěšovec /br/ - Hovorka 6, Veselý M. 6, Pícha 5, Falge 3, Polívka 1, Salák 1, Šnajdr 1 / hrající trenér / a Veselý Š.
NAPOMÍNÁNÍ: 1 – 2, VYLOUČENÍ: 4 – 2, SEDMIČKY: 5/4 – 7/6, ROZHODČÍ: Skala / Libčice / – Průžek / Úvaly /, DIVÁCI: 15.