Zkušený Náchod rozhodl o svém pohárovém postupu až v posledních patnácti minutách!

19. září 2018, 03:04

Kutná Hora - Házenkáři TJ Sparta Kutná Hora sehráli v sobotu zápas druhého kola Českého poháru. Ve sportovní hale Klimeška přivítali dlouholetého účastníka I. ligy, zkušený východočeský tým TJ HC Náchod:

Kutná Hora - Náchod 21:30 (13:15)

Úvod pohárového utkání patřil favorizovanému týmu hostí, který v 5. minutě vedl 1:4, v 9. minutě 3:6 a ve 14.minutě 4:8. Hráči Sparty však v dalších minutách zabojovali a třemi brankami v řadě snížili do 17. minuty na 7:8. Ale hosté si i nadále udržovali herní převahu a postupně opět navyšovali svůj náskok. Ve 21. minutě byl stav 7:10, ve 24. minutě 8:12 a ve 26. minutě dokonce 10:15. Ale závěr prvního dějství se domácím vydařil na jedničku, když třemi brankami dokázali snížit na poločasových 13:15.

A jak dobře zakončil tým Sparty poločas první, tak dobře začal i ten druhý. Nejprve třemi brankami v jeho úvodu přešel do vedení 16:15 a po vyrovnání hostí na 16:16 odskočil ve 38. minutě do dvoubrankové vedení 18:16. Hosté vzápětí snížili na 18:17, ve 41. minutě však domácí opět vedli o dvě branky - 19:17. Do 44. minuty hosté stihli vyrovnat na 19:19, v polovině 2. poločasu, ve 45. minutě domácí opět vedli a to 20:19. Avšak závěrečných patnáct minut utkání již bylo plně v režii hostí, naopak domácí totálně zkolabovali. Přestalo se dařit v obraně a hlavně v útoku. A tak hosté nejprve 6 brankami v řadě otočili na 20:25 a po snížení domácích v 53. minutě na 21:25 další, tentokrát 5ti brankovou šňůrou stanovili konečný výsledek 21:30. Tým Náchoda si tak odvezl domů zasloužené vítězství i postup do 3. kola Českého poháru.

Tým Sparty začal sobotní pohárové utkání poměrně zakřiknutě, postupně se však rozehrál a byl ¾ hracího času prvoligovému soupeři důstojným soupeřem. V závěru však úzký kádr na běhavý tým hostí nestačil, fyzicky odpadl a to byl hlavní důvod poměrně vysoké porážky.

Celé utkání opět odchytal Robert Filip, tentokrát si připsal pouze 9 zákroků a měl úspěšnost 23,7%. Záda mu kryl hrající trenér Vít Šnajdr, který šel do branky pouze při jedné sedmičce – neúspěšně. V útoku se nejvíce prosazoval Honza Petránek se střelbou 11-6, Dan Jeníček ji měl 7-4. A jak se vedlo v této činnosti ostatním – Radek Hovorka měl střelbu 4-3, Matěj Veselý 6-3, Tomáš Hájek 7-3, Josef Salák 1-1, Tomáš Horák 2-1, Honza Falge 2-0 a pouze Petr Polívka se do zakončení nedostal.

V sobotním utkání měl kutnohorský tým celkově střelbu 40/21 = úspěšnost střelby 52,5%. Velký nepoměr však byl tentokrát v ziscích a ztrátách míčů, zatímco ty získané byly pouze 4, tak k tomu 19 ztrát je opravdu příliš. Jinak ale tým SPARTY v neúplném složení podával po většinu utkání celkem dobrý výkon a na tom se dá do nastávajících druholigových zápasů určitě stavět.

Dvojice brankářů Náchoda připsala v utkání celkem 10 úspěšných zákroků, střelecky se nejvíce prosazoval Lojda, autor 9 branek, Kosinka a Resl se prosadili 5x, Cejn 4x.

A jak hodnotil sobotní výkon svého týmu trenér Vít Šnajdr:
"Porážka o devět branek je vzhledem k průběhu zápasu příliš krutá. tři čtvrti zápasu jsme prvoligového soupeře donutili hrát naplno a bát se o výsledek. Bohužel v tomto zápase již jsme se nedokázali vyrovnat s absencí klíčových hráčů. Do 45.minuty jsem doufal, že bychom mohli překvapit, ale potom zkrátka došli síly a běhavější soupeř nás přehrál. Přesto bych rád hráčům poděkoval za velmi dobrý výkon, dokázali jsme si, že se dá hrát s každým soupeřem. Do ligových zápasů budeme muset zlepšit obranu a přidat minimálně jeden obranný systém. Stejně tak bude třeba zapracovat i na postupném útoku. Ale pokud ve druhé lize budeme podávat takové výkony, neměl bych strach o udržení v soutěži."

Sestava a branky Sparty: Filip, Šnajdr - Petránek 6, Jeníček 4, Hájek 3, Hovorka 3, Veselý M. 3, Horák 1, Salák 1, Falge a Polívka P. Trenér: Šnajdr Vít. Napomínání: 3/2. Vyloučení: 1/4. Sedmičky: 1/1 - 6/5. Rozhodčí: Beňuš - Aliapulios (oba Praha). Diváků: 56.

Sobotní pohárové utkání 2. kola bylo pro kutnohorský tým však stále jenom kvalitní příprava na nastávající mistrovský ročník 2. LIGY 2018/2019. Ten pro SPARTU (nováčka soutěže) začíná již v sobotu 22. září, kdy přivítá na Klimešce svého soupeře z 1. kola ČP - tým TJ JISKRA Havlíčkův Brod. Před 3 týdny dopadlo utkání 28:19 ve prospěch SPARTY, tentokrát se však již bude hrát o mistrovské body!