Zručští házenkáři zvítězili v premiéře druhé ligy na horké bělské půdě o šest branek

25. září 2013, 13:58
(aktualizováno: 25. září 2013, 13:58)

Bělá pod Bezdězem - Házenkáři Jiskry Zruč nad Sázavou zajížděli v sobotu ke svému prvnímu vystoupení ve II. lize v sezoně 2013/14, k mistrovskému utkání 1. kola na palubovku Bělé pod Bezdězem.

Petr Felis, vedoucí mužstva před odjezdem prohodil: "V úvodním kole druholigové soutěže mužů zajíždí Jiskra Zruč nad Sázavou do Bělé pod Bezdězem, kde bude  jeho soupeřem místní celek Sokola. Předpokládám těžké utkání, ale s vítězným koncem."

Sokol Bělá pod Bezdězem - Jiskra Zruč n. S. 23:29 (11:14)

Jiskru nečekal jednoduchý zápas, o tom se hráči přesvědčili již v úvodních minutách. Žádný z týmů si nedokázal vytvořit více než dvougólový náskok a na každý zásah oba týmy odpovídaly stejnou mincí. Jiskra těžila především z rychlého přechodu, který domácím dělal značné problémy, naopak domácí spoléhali na střelbu spojek ze střední vzdálenosti. Zlom přišel ve 23. minutě za stavu 9:9. Hosté z Posázaví zkvalitnili obrannou činnost a zvýšenou aktivitou v obraně nutili domácí ke ztrátám míče, které trestali jednoduchými brankami z rychlých útoků. Šňůrou čtyř branek odskočili domácím na 13:9. Bělským se sice podařilo snížit na 13:10, ale Jiskra kontrovala a znovu si vzala nazpět náskok čtyř branek. Poslední slovo před poločasem však měla Bělá pod Bezdězem a po klaksonu svítil na výsledkové tabuli stav 11:14 z pohledu domácího Sokola.

Začátek druhého poločasu se ukázal být klíčový pro další vývoj zápasu. Jiskra navázala na kvalitní a agresivní obranu, se kterou dohrávala konec prvního poločasu a rychlými brejky do rozhozené domácí obrany navýšila svůj náskok na pět branek (17:12). Domácí se prosazovali přes zručský obranný val jen velice těžko a navíc gólmani Domkář a Vodrážka spolehlivě pomáhali držet Jiskře náskok 5-6 branek (22:16). Možnost vrátit se do zápasu se domácím naskytla při přesilové hře, kterou domácí vyhráli 2:0 a snížili na 22:18. Jiskra se v tomto úseku hry malinko trápila v útočné fázi, ale obrana fungovala výborně, a i proto Jiskra držela domácí na čtyřgólovém distancu. Po krátkém výpadku se Jiskra opět vrátila k osvědčenému modelu, který fungoval po většinu zápasu. Rychlou pestrou hrou si rychle vzala  šestibrankový náskok zpět a tím definitivně odpověděla na otázku, kam poputují oba body. Posledních sedm minut se pouze dohrávalo a hostující celek nabízel slušně zaplněné hale rychlou moderní házenou okořeněnou hezkými akcemi. Po závěrečném hvizdu rozhodcovské dvojice Podzimek – Halíř mohla vypuknout radost v táboře hostů, kteří si na své konto připsali první výhru v novém ročníku II. ligy 29:23.

Petr Felis, vedoucí mužstva po utkání řekl: "Jiskře se vstup do soutěže povedl na výbornou, protože body z velice horké bělské půdy se rozhodně počítají. Bělá byla velice obtížným a houževnatým soupeřem, který prověřil zručský celek na startu II. ligy. Celý tým dnes předvedl kvalitní házenkářskou podívanou, podloženou bojovným výkonem s maximálním nasazením. Jiskra si ověřila, že pokud na podobné výkony naváže, může hrát ve II. lize důstojnou roli. Vstup má tedy Jiskra zdárně za sebou, ale soutěž je teprve na začátku a již v sobotu ji na domácí půdě čeká velice silný protivník – druholigový nováček, celek Liberce. Utkání to bude rozhodně velice těžké a věříme, že si v sobotu 28. 9. v 17 hodin najdete cestu do městské sportovní haly ve Zruči nad Sázavou a pomůžete svým povzbuzování domácím házenkářům v dalším důležitém zápase."

Sestava a branky Jiskry: P. Vodrážka, M. Domkář - J. Böhm 2, M. Kovařík 9; L. Lefner 1; P. Roub 6; M. Havránek 5; D. Hornát 1; L. Vávra; M. Vrzáček 2,  D. Korel, P. Fišer 2, T. Koubský 1.  Branky ze 7 hodů: 2/1. ŽK: 1/1 (Míka – Hornát). Vyloučení: 4/3 (Šírek 2x, Míka, Primus – Böhm 2x, Roub). Diváci: 70. Rozhodčí: Jaromír Halíř, Aleš Podzimek. Trenér: Pavel Vrzáček.