Adamcův gól poslal na chvost tabulky Kolín

29. listopad 2009, 21:16

Pelhřimov - Po 19. kole II. ligy kutnohorští hokejisté už nejsou v tabulce poslední. Vyhráli totiž na ledě Pelhřimova 3:2 po prodloužení a černého Petra přepustili kolínským kozlům. Sršni mají totiž o jednu branku lepší rozdíl skóre.

Pelhřimov - Kutná Hora 2:3pp (1:1, 1:1, 0:0 - 0:1)

V úvodu utkání byli aktivní sršni, ale jako první se do šance dostal domácí Vrdlovec, Malý však zasáhl úspěšně. V 6. min. zahrozili vážněji Kutnohorští, když ve vlastním oslabení ujel Vylíčil a vyražený kotouč nedokázal Adamec zasunout do opuštěné klece. O dvě minuty později uvolnil pelhřimovský Plachý Dostála, ale jeho projektil vyrazil Malý ramenem.

Na první branku slušně zaplněné ochozy čekaly do 13. minuty: v přesilové hře zužitkoval přihrávku Maříka Jiří Kubát. Vyrovnání přišlo na řadu v zápětí z hole Václava Adamce, který si počkal na pohyb Maláče a zamířil přesně k tyči - 1:1. Do konce třetiny Stadion domácí Spartak doslova mlel, ale kýžený druhý gól nevstřelil.

Krátce po startu druhé části vyslal kutnohorský Rejzek do úniku Králíčka, jehož střelu zastavil Maláčův beton. Na druhé straně zlikvidoval v sedě Malý obrovskou šanci Gajdy. Hosté byli pod tlakem a úspěšně se bránili až do 29. minuty, kdy přesilovkovou kombinaci zakončil přesně Martin Jánský. Sršni se ve druhé třetině probrali až ve 36. min.: po Beránkově průniku před bránu Spartaku dorážel Křišťan. Hráči zvedali ruce nad hlavu, ale hlavní sudí rozpažil, čímž rozlítil Beránka natolik, že ho musel vyloučit za dva desetiminutové tresty. Zadostiučinění přinesl Kutnohorákům o chvíli později Robert Bláha, který po individuální akci vyrovnal 2:2.

Dvaačtyřicátá minuta přinesla dva zajímavé okamžiky. Nejprve Česnek v samostatném úniku nevyzrál na Malého, a poté únik hostující Hemského vyrazil nad branku domácí gólman. Závěrečná desetiminutovka patřila domácím a také kutnohorskému brankáři. A když nezasáhl on, pomohlo mu břevno. Na Malém si postupně vylámali zuby Vrdlovec, Plachý i Kubát. V poslední minutě třetí třetiny přežili sršni i v oslabení.

Prodloužení nakonec trvalo jen dvě minuty a 37 vteřiny, jelikož s nahrávkou Hemského naložil Václav Adamec tak, jak měl - vymetl šibenici. Dva body si tak veze domů Kutná Hora za vítězství 3:2 po prodloužení.

Branky a nahrávky: 13. Kubát (Mařík), 29. Jánský (Kašpar, Rašner) - 14. Adamec (Bláha), 38. Bláha, 63. Adamec (Hemský). Rozhodčí: Pokorný. Vyloučení: 7/8, navíc Rohačík, Plachý (oba 10 min.) - Beránek (2 x 10 min.). Využití: 2/0. Diváků: 621. Pelhřimov: Maláč - Vomela, Kašpar, Kubát, Rohačík, Gajda, Rešner - Plachý, Dostál, Tecl - Plch, Burian, Mařík - Česnek, Jánský, Vrdlovec. Trenér Pavel Zmrhal. Kutná Hora: Malý - Šlejtr, Rejzek, Heřmanský, Veselý, Janata, Krpálek - Křišťan, Beránek, Králíček - Hemský, Muras, Nakládal - Vylíčil, Adamec, Bláha - Musil (od 36. min.). (Kalousek - Mlika). Trenér Karel Dvořák.