Bez vstřeleného gólu se vyhrát nedá, Čáslav v prvním zápase play-off neskórovala!

21. únor 2018, 21:03

Čáslav - Čtvrfinálovou sérii play-off krajské ligy hranou na dvě vítězná utkání hokejisté HC Čáslav rozehráli ve středu na domácím ledě, kde přivítali soupeře z Velkých Popovic. Ze základní části měli s tímto týmem vyrovnanou bilanci jedné prohry a jedné výhry, domácí trenér Tomáš Topol před utkáním mírně favorizoval hosty. "Chceme ale postoupit dál," prohlásil.

Čáslav - Velké Popovice 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)

Domácí začali aktivně a hned zkraje první třetině měli výhodu přesilovky. Kadlec se však snažil neúspěšně dorážet Kůrkovu střelu od modré, Křišťan mířil "bekhendem" vedle popovické brány. V 7. min. dostal Kapec přihrávku z rohu kluziště mezi kruhy, pálil ale jen do gólmana Lorence. O chvíli později to na druhé straně zkoušel od modré Medřický, skóre se ale nezměnilo. V dalších minutách první části měli domácí ještě několik závarů, gólman Lorenc v jednom případě přikryl puk před brankovou čárou svými zády, a tak se diváci v první části utkání branky nedočkali.

Hned zkraje druhé třetiny Ježek zaměstnal hostujícího gólmana, další minuty ale patřily především Velkým Popovicím - když začaly padat branky a přibývat trestné minuty. Ve 21. min. Chochola zůstal úplně sám před Škubalem, jenže ještě nedal. To ve 25. min. se už hosté radovali, když při přesilovce Vacek našel před bránou úplně volného Chocholu - 0:1. Ve 28. min. Borovanský nabídl puk ke střele Šlejtrovi, proti kterému ale dobře povyjel brankář Lorenc. Ve 30. min. se ještě při přesilovce domácích snažil Skokan dorážet Ježkovu střelu, puk ale do odkryté brány nedostal. Ve 34. min. po střele Žohy poskakoval puk v čáslavském brankovišti, přesto se hosté v prostřední pasáži střetnutí ještě jednou dočkali, když ve 37. min. parádní, rychlou a přesnou kombinaci celého útoku uklidil téměř do brázdné brány Kukačka - 0:2.

V poslední části souboje se domácím naskytla dvojnásobná přesilovka minutu a půl. Co ale naplat, když střely od modré končily na obráncích Velkých Popovic a další příležitosti Borovanský ani Pipek neproměnili. V 57. min. bylo hotovo, když Kukačka proměnil trestné střílení - 0:3. V 59. min. ještě Pipek zpoza brány našel volného Šlejtra, ovšem ten přestřelil. Domácí to při vyloučení hostů zkusili ještě v závěru v šesti bez brankáře, hosté ale pečetili vítězství do prázdné brány - 0:4.

I přes porážku našel trenér Čáslavi Tomáš Topol v zápase pozitiva. "Rozhodla první třetina: Měli jsme šance, byli jsme více na kotouči, ale neproměnili jsme," litoval a pokračoval: "Neproměnili jsme vyložené příležitosti a to v play-off rozhoduje. Potom jsme udělali dvě chyby, dostali jsme z toho dva góly a soupeř si náskok držel. Zkoušeli jsme všechno, snažili jsme se dostat do zápasu. Chtěli jsme hru přitvrdit, zjednodušit hokej, ale už to prostě nešlo." Tomáš Topol také komentoval nízký počet střel, které prošly až ke gólmanovi Velkých Popovic. "Hosté dobře vykrývali prostor, do střel nás příliš nepouštěli. Chtěli jsme více střílet, puky na bránu nahazovat i z rohů. Šance i náznaky tam byly, ale nedali jsme gól. To je kámen úrazu dnešního střetnutí."

V základní části Čáslav v lednu ve Velkých Popovicích vyhrála 4:3, když před tím v prvním utkání doma soupeři podlehla 0:4. Podobný scénář by Čáslavští samozřejmě brali i v sobotu. "Prohráváme 1:0 a v sobotu je další zápas, určitě to nepojedeme odevzdat. Rádi bychom sérii vrátili zpět do Čáslavi na rozhodující utkání," prohlásil Tomáš Topol.

Branky a asistence: 25. Chochola (Vacek), 37. Kukačka (Dulovec, Vacek), 57. Kukačka (TS), 60. Freisler (Krejčí). Rozhodčí: Hruška, Kučera - Nevařil, Kálal. Vyloučení: 7/12. Využití: 0/1. Diváků: 390. Čáslav: Škubal - L. Skokan, Lang, Borovanský, Ježek, Křišťan - Kadlec, Kůrka, Pipek, L. Muras, Kraučuk - L. Svoboda, Šlejtr, Pánek, Šudoma, Miler - Kapec (M. Svoboda). Trenér Tomáš Topol. Velké Popovice: Lorenc - Braniš, Toman, Dulovec, Medřický, Vacek - Černý, Vlček, Žoha, Chochola, Synáč - Krejčí, Bartl, Maňas, Kukačka, Freisler (Haupt - Morava). Trenér Zbyněk Kukačka.