Březina: Věřím, že skončíme do čtvrtého místa a play off začneme doma

8. únor 2017, 08:31

Kolín - V sobotu Kolín porazil Žďár nad Sázavou 6:2. Zápas se lámal v první půlce třetí třetiny, kdy Kozlové udeřili ve hře čtyři na čtyři, a pak vzápětí v oslabení. U obou akcí stál obránce Marek Březina. S ním jsme si povídali po zápase.

Marku, jak se ti líbil sobotní zápas?

Zápas proti Žďáru se nám povedl. Bohužel jsme si neodpustili slabou desetiminutovku ve druhé třetině, ale ve třetí třetině jsme se vrátili ke hře, která vede k úspěchu. Bruslení, napadání, zodpovědnost.

Byl jsi důležitou postavou, když se zápas lámal v poslední třetině. Dal jsi gól ve hře 4 na 4 a pak jsi v oslabení přihrál Pipkovi na dokončení jeho hattricku a definitivní zpečetění kolínské výhry…

Ano, myslí, že ty dva rychlé góly zápas zlomily. Navíc druhý přišel v přesilovce hostů, kde se soupeř naopak mohl dotáhnout a zápas ještě zdramatizovat.

Můžeš ty dvě situace okomentovat?

Můj gól byla střela od modré, která byla tečovaná mezi betonu gólmana. Situace u Pípova gólu byla ještě jednodušší. Viděl jsem, že bude hráč střílet od modré, tak jsem se postavil, zablokoval střelu a vyhazoval kotouč. Soupeř se po něm natahoval, ale naneštěstí pro něj to tečoval Pípovi do jízdy a ten vstřelil gól. Žádné překrásné akce, ale góly platí stejně. Krásné jako ušmudlané.

Hraješ nyní v první obraně s Janem Hanzlem, ale vystřídal jsi i jiné kolegy. Jak vám to na ledě spolu šlape?

U mě dobrý. Jan ještě není tak starý, jak vypadá (bez helmy, smích). Vyhovíme si, a když si něco řekneme, tak to potom tak hrajeme.

I když jsi řadu mládežnických let odehrál v extralize ve Spartě, jsi Kolíňák a už v juniorských letech jsi okusil kolínskou druholigovou atmosféru. Letos ses do Kolína vrátil na stálo. Na začátku sezony jsi ale vůbec nehrál. Jak těžké bylo probojovat se do sestavy?

Na začátku sezony nás v týmu bylo kolem 20 hráčů. Postupem času přicházeli i kluci z Pardubic, a když přijde někdo nový, trenér ho potřebuje vidět, jak hraje v zápase. V tu dobu jsem se nevešel do sestavy. Já si svoje místo vybojoval až později. Par zápasu jsem sehrál v útoku a teď hraji s Janem na svém postu v obraně. Trénuji ale pořád stejně a dávám tomu tolik, jako na začátku sezony, takže proč jsem nehrál na začátku, na to nedokážu zcela odpovědět.

Blíží se konec základní části. Kolín je stále šestý, ale čtvrté místo není daleko. Jak myslíš, že to dopadne? Dokážete pro první kolo play off vybojovat domácí prostředí, což by zaručilo jen umístění do čtvrtého místa?

Věřím, že skončíme do čtvrtého místa. Domácí prostředí je výhoda pro začátek každé série a obzvlášť pokud budeme hrát proti soupeři, s nimž jsme za tuto sezónu nesehráli ani zápas (play off hraje skupina Střed proti Skupině západ pozn.red.)