Bude domácí premiéra pro trenéra vítězná?

2. listopad 2009, 16:15

Kutná Hora - Ti z vás, co pravidelně sledují webové stránky kutnohorského hokejového klubu, jistě zaregistrovali, že fanoušci ve středu poprvé uvidí v domácí hale nového trenéra.

Poté, co Milanu Kraučukovi skončila tzv. "výpomocná doba", usedl na lavičku Sršňů Karel Dvořák, trojnásobný mistr republiky a odchovanec Dukly Jihlava. A doposud si nevedl špatně. Na závěr první čtvrtiny soutěže dokázal potrápit Písek, když tam Kutnohorští prohráli 2:1. O týden později už Stadion přivezl všechny body ze Žďáru nad Sázavou (4:2).

Středeční soupeř, Kobra Praha, je tým, nad kterým by Sršni měli zvítězit. Pražané okupují sedmou příčku tabulky se sedmnácti body. V 11. kole podlehli doma Kolínu 4:2, v rámci vloženého 27. kola prohráli v Pelhřimově 3:2 po prodloužení a poslední nedělní zápas dokázali porazit na svém ledě Trutnov 4:1.

Nejužitečnějším hráčem soupeře je David Bárta, který nasbíral v sedmi odehraných zápasech 11 bodů (4+7).

Kutnohorské kabině vévodí útočník Pavel Beránek. V jedenácti odehraných zápasech bodoval jedenáctkrát (4+7) a je zároveň nejlepším nahrávačem týmu. Střelcům vévodí po odchodu Michala Kraučuka do Francie sedmigólový Petr Hemský.

První vzájemný duel se hrál v rámci 2. kola na kluzišti soupeře. Sršni na Kobru nestačili a prohráli 6:3, když nezvládli ve druhé třetině přetahovanou o vedení. Za Kutnou Horu v utkání skóroval dvakrát Petr Hemský a jednou Michal Kraučuk. Uvidíme, zda Petr Hemský opět skóruje do branky Kobry.

Utkání začne v tradičních osmnáct hodin!