Čáslav se dostala do těžké situace, z první čtvrtfinálové výhry se radoval Rakovník!

4. březen 2020, 21:08

Čáslav - Čtvrtfinálovou sérii krajské ligy hokejisté HC Čáslav rozehráli ve středu doma. Soupeřem jim byl druhý tým tabulky západ základní části HC Rakovník. Na tohoto soupeře Čáslavští v základní části narazili jednou - v listopadu na jeho ledě prohráli 4:2 (2:2, 0:0, 2:0):

Čáslav - Rakovník 2:3 (0:3, 1:0, 1:0)

Oba týmy začaly ve svižném tempu, z kvalitního hokeje vydolovali branku jako první hosté: Grillova střela se odrazila o tyčky a rakovnický útočník vrátil puk do sítě - 0:1. V 7. min. Libovický ve středním pásmu ztratil kotouč, jenže Kraučuk zaváhání soupeře potrestat nedokázal. To Rakovník udeřil ještě před přestávkou dvakrát: Nevyhozený kotouč z obranného pásma stál Čáslav inkasovanou branku a aby toho nebylo málo, po pár vteřinách propadla střela Hulcra pod rukou Nováka do sítě - 0:3.

Celá druhá třetina se hrála v režii Čáslavi. Domácí přitlačili na pilu a vytvářeli si dobré příležitosti: Šulcova střela skončila v lapačce Burgra, Barborovu sraženou ránu zastavila ochranná síť za bránou a ve 28. min. neuspěl před gólmanem ani Kraučuk. Ke kýžené brance nevedla spolupráce Krpaty s M. Pipkem, ovšem gól doslova visel ve vzduchu. Ve 31. min. rakovnický gólman sice vytáhl Janatovu ránu od modré, ovšem ve 32. min. už kapituloval: Kraučuk poslal puk zpoza brány, Špelda si našlápl mezi kruhy a bombou pod břevno nedal gólmanovi šanci - 1:3. Čáslav pokračovala v náporu, dobrou přihrávku zpoza brány dostal i M. Pipek, ale nedal, vzápětí Krpata pálil po ledě těsně vedle. V Burgrově lapačce skončila i Šlejtrova rána a tak si hosté do třetí třetiny nesli dvoubrankový náskok.

Třetí třetinu začali Čáslavští přesně tak, jak chtěli - brzkou kontaktní brankou: Ve 42. min. se od mantinelu trefil Navrátil - 2:3. Domácí tlak potom přibrzdila dvě vyloučení, ve 48. min. při druhém trestu Macháček pálil do tyče Svobodovy brány! Domácí se potom znovu dostali do obrátek, svírali soupeře v jeho obranném pásmu, ale vyrovnat už nedokázali. Pipkovu tvrdou bombu od modré Burgr srazil do ochranné sítě, v 54. min. Špelda při početní výhodě domácích mířil jen do brankáře. V 55. min. ser neujala ani Kraučukova sražená rána a k vyrovnání nevedla ani více jak dvouminutová hra bez brankáře domácího celku.

"Škoda první třetiny. Hrajeme play-off a necháme si dát doma tři góly hned v prvních dvaceti minutách," litoval první části utkání trenér Čáslavi Tomáš Topol. "Rakovník je zkušený tým, proti němu bylo velice těžké otáčet výsledek," upozornil a navázal: "Hosté hráli výborně v obraně a ve středním pásmu. Tak, jak bychom chtěli i my hrát, v první třetíně nám to ale nevycházelo. Naše převaha tam dvě třetiny byla, ale bohužel jsme dali jen dva góly. Kluci to nezabalili, ale po první třetině jsem se po dlouhé době v kabině opravdu rozčílil. Jsem rád, že to kluci nevzdali."

Aby Čáslav odvrátila konec sezony, má jedinou možnost: V sobotu vyhrát v Rakovníku a vynutit si nedělní třetí utkání série. "Je to play-off, může se stát cokoliv. Rakovník vyhrál v Čáslavi, my můžeme vyhrát tam. S tím tam v sobotu také pojedeme," slíbil Tomáš Topol.

Branky a asistence: 32. Špelda (Kraučuk, Křišťan), 42. Navrátil (Špelda) - 6. Grill (Kos, Větrovec), 16. Macháček (Hegenbart), 17. Hulcr (Kounovský, Ságner). Rozhodčí: Kučera - Větrovský, Matějček. Vyloučení: 4/4. Bez využití. Diváků: 370. Čáslav: Novák (17. M. Svoboda) - Janata, Špelda, Křišťan, L. Muras, Kraučuk - Šulc, Kůrka, Jiří Vlach, Barbora, Navrátil - Šlejtr, Bílek, Borovanský, Krpata, Sladký - L. Svoboda, M. Pipek. Trenér Tomáš Topol. Rakovník: Burgr - Libovický, Vyskočil, Hegenbart, Kos, Macháček - Vlk, Hulcr, Kounovský, Ságner, Tolkner - Petráček, Větrovec, Grill, Klaus, Zuska - Mikeš, Staněk, Havlíček, Ambrož. Trenér Otakar Vejvoda.