Čáslav si v přátelském utkání s Chotěboří vyzkoušela také nájezdy

30. srpen 2020, 20:31

Čáslav - Ve druhém přípravném utkání na sezonu 2020 - 2021 v krajské lize hostili hokejisté HC Čáslav v neděli HC Chotěboř:

Čáslav - Chotěboř 4:3 sn (1:1, 2:1, 0:1)

Zápas začal ve svižném tempu a jako první se prosadili domácí, když si ve 12. min. Navrátil vyměnil puk s M. Pipkem a otevřel skóre - 1:0. Střetnutí ale bylo vyrovnané a hosté se dočkali také vyrovnaného skóre po první třetině: Jak. Hospodka z první šance mířil ještě vedle, ovšem o chvíli později ale už srovnal na 1:1. Těsně před první přestávkou se dostal do úniku Křišťan po pěkném kolmém Kraučokově pasu na modrou, ale na stavu nic nezměnil.

Barbora při oslabení Čáslav zkraje druhé třetiny vystihl přihrávku po modré, ovšem proti M. Pipkovi gólman se štěstím udržel nerozhodné skóre. Ve 26. min. se na druhé straně otevřela obrana před Ludvíkem, naštěstí pro domácí ale zakopnul a nic z toho nebylo. Ve 28. min. Navrátil parádně trefil horní růžek chotěbořské brány a ve 29. min. si domácí zahráli 1,47 dlouhou přesilovku pět na tři. S vypršením druhého trestu zamířil po ledě Barbora - 3:1. Tým Chotěboře se udržel v zápase kontaktním gólem ze 35. min., když přečíslení dva na jednoho využili Jaroš s Doležalem.

V poslední pasáži utkání Čáslavští nejprve drželi puk. Další branku už ale nepřidala, naopak později se hra více vyrovnala a Chotěboř se tlačila před domácí branku. Vyrovnání se dočkala čtyři minuty před koncem, když těsně po rozehrání se před gólmanem Peškem zjevil Barbora, ale na remíze už nic nezměnil.

Trenéři se dohodli hned na nájezdech: A zatímco domácí Ježek a Michal Kraučuk, hosté recept na Nováka nenašli a tak z rozstřelu vyšla vítězně Čáslav.

"Dnes nás bylo méně, první třetina byla urputnější než ve středečním zápase s Poděbrady," začal hodnotit zápas trenér HC Čáslav Ladislav Rytnauer. "Dnes jsme se soustředili na některé věci, které jsme chtěli plnit. A to se dařilo," naznačil a dodal: "Pár chyb tam bylo, to je ale normální. S výsledkem jsem spokojený. Kluci zápas odmakali." Střetnutí nedohrál Jan Sladký. "Preventivně jsme ho stáhli, nechtěli jsme to riskovat dál," uzavřel čáslavský kouč.

Branky a asitence: 12. Navrátil (M. Pipek, Janata), 28. Navrátil (Křišťan), 31. Barbora (M. Pipek) - 17. Jak. Hospodka (Jan Hospodka), 35. Jaroš (Doležal, 56. Žemlička (Jan Hospodka, Vlček). Vyloučení: 4/6. Využití: 1/1. Čáslav: M. Svoboda (31. Č. Novák) - Janata, L. Svoboda, Ježek, Radim Křišťan, M. Kraučuk - Kulhánek, Lang, Krpata, T. Pipek, Sladký - Šlejtr, M. Pipek, Barbora, Navrátil. Trenér Ladislav Rytnauer. Chotěboř: Pešek (L. Novák) - Jaroš, Klofáč, Kopecký, Kříž, Lacina, Ludvík, Mendl, Müller, Musílek, Březina, Doležal, Jak. Hospodka, Jan Hospodka, J. Kraučuk, Rob. Křišťan, Hašek, Svoboda, Vlček, Žemlička.