Čáslav si výhrou nad Poděbrady zajistila účast ve finále krajské soutěže!

19. březen 2017, 19:49

Čáslav - Po sobotní výhře v 6:3 nastupovali hokejisté HC Čáslav už v neděli doma s cílem postoupit přes Poděbrady do finále play-off krajské soutěže. K tomu jim měl pomoct zaplněný stadion:

Čáslav - Poděbrady 7:2 (2:1, 2:1, 3:0)

Domácí vlétli do zápasu skvěle. Už po pár vteřinách je dostal do vedení Pipek a ještě v první třetině Němec využitou přesilovkou upravil na 2:0. Hosté se udrželi ve hře kontaktním gólem, když v samotném závěru první třetiny zužitkovali přesilovku - 2:1.

Kritický moment domácí přestáli ve 27. min., kdy brankář J.k Krištof úspěšně čelil trestnému střílení 44 P. Naopak přišly dva údery Čáslavi: Nejprve Kůrka od modré tvrdou přihrávkou po ledě našel Pánka, který puk uklidil do sítě a o pár chvil později Pipek z další přesilovky zvýšil už na 4:1. Hosté však nesložili zbraně a Procházka se Šafrou z přečíslení dva na jednoho korigovali výsledek na 4:2.

Ve třetí třetině se Čáslavští uklidnili pátým gólem, který si v přesilovce připsal L. Svoboda a vzápětí Kraučuk upravil už na 6:2. Potom se autor šesté branky vyřadil ze hry, když nepotrestané zákroky na sebe řešil nesmyslnou "sekerou" na Šafru, za což ho rozhodčí poslali do sprch. Domácí si ale náladu pokazit nenechali a postup do finále vyšperkoval Němec sedmou brankou - opět z přesilovky - 7:2.

"Dnes to bylo o charakteru a vůli," narážel na slepenou sestavu čáslavský trenér Jiří Mlika. "První úkol jsme splnili a máme to za sebou," ulevil si kouč. Ten nemohl proti sobotě počítat se zraněnými Kapcem a Pomichálkem. "Pomichálek je na tom hodně špatně, byl na injekci, bude mít nějaké infuze. Doufám, že v pátek přijde na trénink a k sobotnímu zápasu s námi pojede," věří trenér a dodal: "Kapec byl na rentgenu, tam to bylo všechno v pořádku, uvidíme."

Branky a asistence: 1. Pipek (Kůrka), 11. Němec (Pipek), 29. Pánek (Kůrka), 30. Pipek (L. Svoboda, Kůrka), 44. L. Svoboda (Šlejtr), 46. Kraučuk (Pipek), 58. Němec (Miler, Kůrka) - 10. Malínský (Šafra), 36. Procházka (Šafra). Vyloučení: 7/7, navíc Kraučuk 5 + do konce. Využití: 4/1. Diváků: 767. Čáslav: J. Krištof - Janata, Kůrka, L. Svoboda, Šudoma, Pipek - Šlejtr, Pálek, Kraučuk, Miler, Němec - Krejza, Pánek, Vl. Muras. Trenér Jiří Mlika. Poděbrady: Král (46. Málek) - Malínský, Žalud, Šafra, Procházka, Malina - Pozník, Mich. Kubát, Charvát, Kosinka, Mar. Kubát - Hněvsa, Chalovský. Trenér David Kubát.

Ve druhém semifinále Kutná Hora po remíze v Neratovicích 3:3 doma prohrála 1:2 a čáslavské hokejisty tak čeká finále s Neratovicemi. V sobotu 25. března venku a v neděli od 17 hodin v Čáslavi.