Čáslavští doma porazili Slaný, za týden opět doma přivítají vedoucí tým skupiny Východ

13. říjen 2019, 20:05

Čáslav - Vítězství z minulého kola krajské ligy v Mělníce chtěli hokejisté HC Čáslav potvrdit v neděli, kdy na domácím ledě přivítali HK LEV Slaný. Ten před týdnem doma porazil Kolín B  7:3.

Čáslav - Slaný 7:3 (3:0, 2:0, 2:3)

První třetinu měli domácí pod kontrolou, byli aktivnější, důraznější a více zatápěli před brankou soupeře. Jenže žádné jejich zakončení se dlouho neujalo, ani hosté ale nedotáhli některé náznaky přečíslení a tak branky začaly padat až ve druhé desetiminutovce: Ve 13. min. Pipek dorazil svou střelu - 1:0, vzápětí Borovanský z levé strany našel před bránou Navrátila, který puk uklidil do sítě - 2:0. Klid svému mužstvu dával jistými zákroky gólman Novák, který v 15. min. jistě sebral střelu Maláta. V 17. min. předvedl parádní kousek Sladký, který přešel přes dva beky a svou individuální akci zakončil třetí brankou Čáslavi - 3:0. Ještě před přestávkou jeli Slánský se Sekerkou v útoku dva na jednoho, brankář Novák se ale včas dokázal přemístit a Sekera ho nepřekonal.

Ve 28. min. Sladký z rohu kluziště přihrál mezi kruhy a Sladký ranou po zemi prostřelil brankáře Matouška - 4:0. Po slabších minutách domácí potěšili diváci pátou brankou ve 37. min.: Při střídání hostů ujeli sami Kraučuk s Králem, který se premiérově zapsal mezi čáslavské střelce - 5:0. Šestnáct vteřin před druhou sirénou byl vyloučen Jiří Vlach a domácí tak do poslední části šli na minutové dvoujnásobné oslabení.

Zdálo se to na jasný zápas pro domácí, zvlášť, když Čáslav na začátku třetí třetiny přežila minutovou přesilovku soupeře pět na tři. Navíc si největší příležitost připsal Šulc, který ale po svém sólovém nájezdu trefil jen gólmana. Fanouškům domách barev trochu zatrnulo ve 43. min., kdy Malát trefil do horního růžku Novákovy brány a prakticky hned po rozehrání Sekerka upravil na 5:2! Domácí vypadli z role, ve 45. min. byl Frolík u tyče úplně sám, gólman Novák už ležel, útočník hostů ale naštěstí pro domácí trefil jen tyč. Teprve potom se Čáslav vrátila ke své hře, v 51. min. Navrátil uvolnil Křišťana, který zvýšil na 6:2 a o dvě minuty později Barbora upravil už na 7:2. Poslední slovo měli ale hosté, když Raclavský se v poslední minutě dostal od modré až před gólmana a stanovil konečné skóre na 7:3.

Čáslav směřovala k jasnému vítězství, ale ve třetí třetině vypadla z role. "Jsme zkušený tým, dostaneme gól a nás to úplně vyhodí ze hry," zlobil se trenér HC Čáslav Tomáš Topol. "Už nás vyhodil ze hry konec druhé třetiny. Přežili jsme oslabení pět na tři, to nás mělo nakopnout, dostali jsme ale dva góly z ničeho a najednou nevěděli co," doplnil a dodal: "Když jsme se vrátili ke své hře, byli jsme opět lepší. A to říkám se vší úctou k soupeři. Sami si zaděláváme na problémy."

Zápas nedohrál Martin Pipek. "Ve druhé třetině si po osobním souboji nějak přetočil koleno. Šel se svléknout, vypadá to na poraněné vazy. Uvidíme, jak to bude vypadat," naznačil  Tomáš Topol a dodal: "Za týden nás čeká další těžký soupeř. Pokud budeme hrát svou hru, jako dnes dvě třetiny, bude s námi mít těžkou práci každý soupeř. Nesmíme dělat ale hlouposti, které děláme."

Nedělní zápas rozebral také útočník Dominik Barbora. "První dvě třetiny byly slušné, hráli jsme to, co jsme chtěli. Občas jsme tam ale propadali," uvedl a vysvětil: "Obrana chodila hodně dopředu, nemohli jsme hrát tak, jak jsme chtěli. Soupeř nám z toho chodil do brejků. Ty jsme ale pohlídali. Ve třetí třetině to vypadalo, že by hosté mohli zápas ještě zlomit, dali jsme ale gól, který nás uklidnil a výsledek si pak už pohlídali."

Branky a asistence: 13. Pipek (Kraučuk), 14. Navrátil (Borovanský), 17. Sladký, 28. Šulc (Sladký), 37. Král (Kraučuk), 51. Křišťan (Navrátil), 53. Barbora (Sladký) - 43. Malát (Cigánik), 44. Sekerka (Frolík), 60. Raclavský. Rozhodčí: Kubeš - Tasch, Šubrt. Vyloučení: 6/4. Bez využití. Diváků: 320. Čáslav: Novák - Lang, Šulc, Borovanský, Barbora, Sladký - Šlejtr, Kůrka, Pipek, L. Muras, Kraučuk - Janata, L. Svoboda, Křišťan, Jiří Vlach, Navrátil - Král. Trenér Tomáš Topol. Slaný: Matoušek - Raclavský, Střeštík, Malát, Petrus, Cigánik - Zilcher, Slabý, Slánský, Sekerka, Frolík - Knobloch, Voháňka, Špičan, Vodička, Lapáček. Trenér Vladimír Kameš.