Čáslavští hokejisté po boji podlehli těsně vítězi východní skupiny krajské ligy

11. únor 2018, 19:44

Čáslav - Po domácí prohře s Černošicemi nastoupili hokejisté HC Čáslav opět po týdnu k domácímu zápasu: Tentokrát v předposledním kole základní části krajské ligy přivítali lídra tabulky východ - Benešov. Museli se ale obejít bez zraněných Sladkého, Skokana a kapitána Janaty:

Čáslav - Benešov 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)

Domácí proti minulému utkání začali s velkou chutí a ujali se dirigentské taktovky: Soupeře sevřeli v jeho obranném pásmu a gólman Štěpánek nevěděl kam dříve skočit. Už ve 3. min. Borovanský z pravé strany po pěkné kombinaci trefil jen Štěpánkovu lapačku, ve 4. min. ale Křišťan posunul puk Murasovi, který trefil přesně "pod víko" - 1:0. I nadále si Čáslav udržovala převahu a vytvářela si šance, jenže ty zůstaly bez efektu. Ve 14. min. naopak Benešov využil první přesilovku, když Holešova střela od modré propadla až do sítě - 1:1. V 17. min. Kapec nepřelstil brankáře Štěpánka, na druhé straně se vyznamenal Škubal, když výtečně zlikvidoval jasnou tutovku Formánka. Do vedení mohla jít Čáslav v 19. min., když Kraučuk šel od červené čáry úplně sám na Štěpánka, recept na něj ale nenašel.

Jako první zahrozili ve druhé třetině hostí, když Polesný v jasné pozici trefil jen masku gólmana Škubala. Ve 26. min. bylo domácím horko: Holánek byl ve svém nájezdu faulován, rozhodčí nařídil trestné střílení, které Škubal Holánkovi zlikvidoval! Domácí pak měli k dispozici čtyřminutovou přesilovku, s kterou však naložili bídně. Teprve v poslední minutě početní výhody se Kadlec prokličkoval až mezi kruhy a gólman puk srazil mimo síť. To hosté svůj druhý gól přidali opět v přesilovce, když Kaňka našel před bránou Fedoročka - 1:2.

Třetí třetinu domácí nezačali šťastně - ve 44. min. inkasovali při vlastní přesilovce: Kůrka na útočné modré místo střely přišel o puk a Polesný svůj únik přetavil v třetí branku Benešova - 1:3. Po skončení nepovedené přesilovky polil domácí živou vodou Kraučuk, když z levé strany propálil Štěpánka a dal zápasu nový náboj - 2:3. Ve 48. min. na konci parádní kombice byl Ježek a akci chybělo jediné - vstřelená branka. V posledních deseti minutách držel šanci domácích brankář Škubal, když zlikvidoval jasnou příležitost Holánka. V 56. min. sehráli Čáslaváci slušnou přesilovku, Štěpánka zasypali řadou střel, ovšem bez gólového efektu. Dramatické okamžiky prožil hostující Sládek, kterého po poranění krku a zapadlém jazyku odvezla záchranka. Místo závěrečného náporu domácích se potil gólman Škubal při šanci Holánka, v poslední minutě si s ním Formánek a Kaňka dělali co chtěli, naštěstí pro domácí zaťukali jen na břevno. To už ale na výsledku nic nezměnilo.

"Odehráli jsme s Benešovem naprosto vyrovnané utkání, podobně jako o nich. Věděli jsme, co od soupeře čekat," předeslal trenér Čáslavi Tomáš Topol. "V oslabené sestavě jsme předvedli famozní výkon, bohužel nás popravily přesilovky soupeře. My jsme z nich naopak nic nevyprodukovali, v zápase jsme měli čtyřminutovou přesilovku a z ní jsme měli vytěžit branku. Zápas by asi vypadal jinak," hodnotil střetnutí kouč. Toho také mrzí pouze jedna vstřelená branka v první třetině. "První třetina rozhodla o zápase," prohlásil a pokračoval: "Hráli jsme aktivně, přesně tak, jak jsme chtěli. Vypracovali jsme si řadu vyložených šancí, po jedné krásné dva na jednoho jsme vstřelili gól. Potom jako kdybchom opět chtěli všechno vozit až do prázdné brány, při vší úctě a respektu k soupeři by 4:1 první třetině slušelo."

Na marodce zůstali Sladký, Skokan a Janata. "Sladký má po sezoně, z minulého zápasu má zlomené dvě kosti v ruce. Janata pojede zítra ke specialistovi na vyšetření do Hradce Králové, uvidíme, co nám k tomu řekne. Také uvidíme, zda Skokan začne v týdnu trénovat. Musíme to nějak vydržet a připravit se na play-off," uzavřel Tomáš Topol.

Branky a asistence: 4. L. Muras (Křišťan), 45. Kraučuk - 14. Holeš, 38. Fedoročko (Kaňka), 44. Polesný. Rozhodčí: Kubeš. Vyloučení: 4/6. Využití: 0/2. V oslabení: 0/1. Diváků: 492. Čáslav: Škubal - L. Svoboda, Lang, Borovanský, Šudoma, Ježek - Kadlec, Kůrka, Pánek, L. Muras, Křišťan - Šlejtr, Pipek, Kapec, Kraučuk. Trenér Tomáš Topol. Benešov: Štěpánek - Rittig, Fedoročko, Sládek, Kaňka, Kočí - Janáč, Burian, Holánek, Holeš, Formánek - Kotýnek, Stejskal, Mrva, Janák, Polesný (Bursík, Korvas, Kohout, Karpov). Trenér Dvořák.