Čáslavští naložili hokejistům HC Poděbrady na cestu sedm gólů!

26. listopad 2017, 20:47

Čáslav - Druhou polovinu základní části krajské ligy zahájili hokejisté HC Čáslav v neděli. Na domácím ledě přivítali HC Poděbrady a stejně jako v prvním duelu i tentokrát soupeře porazili:

Čáslav - Poděbrady 7:0 (1:0, 4:0, 2:0)

Ve svižné a slušně hrané první třetině domácí zúročili svou aktivitu v 16. min., kdy Němec pohotově zamířil nad rameno kgólmana Škubala - 1:0. V 18. min. mohl vedení pojistit Pipek, který od útočné modré najížděl na gólmana sám, mířil mezi betony, ovšem puk si cestu do sítě nenašel.

Ve druhé třetině se Čáslavští prosadili výrazněji. Ve 23. min. ještě Křišťan v oslabení mířil těsně vedle, ale ve 25. min. Janata při přesilovce nekompromisní ranou k tyči z levé strany upravil na 2:0. Ve 26. min. hosté špatným střídáním nabídli přiležitost Němcovi, ovšem ten poslal puk také těsně vedle tyče poděbradské brány. Ve 28. min. při další přesilovce Křšiťan přesnou přihrávkou našel před bránou L. Murase a ten po ledě zvýšil na 3:0. O chvíli později rozhodčí poslal současně na trestnou lavici L. Svobodu a Pipka, ovšem dvojnásobonou početní výhodu hosté nevyužili. Buď pálil vedle, nebo jejich rány pochytal gólman M. Svoboda a nebo Rindošova střela se otřela o břevno. Ve 36. min. domácí založili pěknou akci ve svém obranném pásmu a Borovanský přidal čtvrtou branku - 4:0. Netrvalo dlouho a Křišťan svůj únik zakončil ranou mezi betony - 5:0. Ve 39. min. domácí dostali puk ještě jednou, když Kůrkovu ránu srazil do brány L. Muras, rozhodčí ale gól neuznali pro hru vysokou holí.

Domácí měli zápas plně pod kontrolu a tentokrát nepřipustili drama v posledním dějství. Ve 45. min. Křišťan těsně minul horní růžek poděbradské brány, diváky pak zvedla ze sedadel 53. min.: Martínkovy provokace v průběhu celého zápasu vyvrcholily bitkou, ze které vyšel jako vítěz Němec. Ovšem pro oba tím zápas předčasně skončil. V 56. min. L. Muras ještě stihl upravil na 6:0. O minutu později A. Kadlec jel na M. Svobodu úplně sám, ovšem čáslavský brankář si čisté konto pokazit nenechal. Naopak domácí v 59. min. při přesilovce zakončil pěknou kombinaci V. Kadlec mezi betony a završil tak skóre na 7:0.

S průběhem zápasu i výsledkem byl trenér HC Čáslav Tomáš Topol spokojený. "Od začátku jsme zápas drželi ve svých otěžích, hráli dobře. Dokonce se nám povedla i třetí třetina," shrnul utkání a dodal: "Navázali jsme na trénink, ve kterém jsme nějaké věci cvičili a přenesli je do zápasu. Myslím, že utkání bylo pěkné i celkově, diváci si přišli na své - góly i se šarvátkou. Naštěstí to dobře dopadlo."

Realizační tým HC Čáslav se rrozšířil - posílil ho Jiří Škubal. "Byl jsem na to sám, chtěli jsme asistenta. Také je dobré, když jsme na tréninku dva a také jsem nestíhal některé tréninky skloubit s mou prací," uzavřel Tomáš Topol.

Branky a asistence: 16. Němec (Pipek), 25. Janata (Lang), 28. L. Muras (Křišťan), 36. Borovanský (Sladký, Lang), 37. Křišťan (L. Muras), 56. L. Muras (V. Kadlec), 59. V. Kadlec (L. Muras, Kůrka). Vyloučení: 9/10, navíc Němec - Martínek 5 + do konce. Využití: 3/0. Diváků: 450. Čáslav: M. Svoboda - Janata, Lang, Borovanský, J. Sladký, Kraučuk - V. Kadlec, Kůrka, Ježek, L. Muras, Křišťan - Šlejtr, L. Svoboda, Pipek, Skokan, Němec. Trenér Tomáš Topol. Poděbrady: Škubal (37. Jak. Král) - Žouželka, Malínský, Rindoš, Mojžíš, Velechovský - Martínek, B. Sladký, J. Kadlec, A. Kadlec, Jelínek - Mar. Pánek, Pozník, P. Král, Pácal, Hrdina (Labuta, Kosinka, Bureš, Mojžíš, Šafra). Trenér David Kubát.