Čáslavští nasypali do sítě mladoboleslavské rezervy třináct gólů!

1. prosinec 2018, 20:09

Čáslav - Sobotním zápasem 11. kola krajské ligy hokejisté HC Čáslav rozhráli druhou polovinu základní části: Na svém ledě přivítali BK Mladá Boleslav B. Soupeře, kterého v pvním kole na jeho stadionu porazili 4:6.

Čáslav - M. Boleslav B 13:5 (5:2, 5:1, 3:2)

V prvním vzájemném souboji Čáslavští dostali v Mladé Boleslavi brzy tři góly, aby potom stav otočili ve sůj prospěch. Do první šance se sice dostal Ficek, který nadvakrát čáslavkého Vicha nepřekonal, ovšem hosté v obranném pásmu nevěděli, kam dříve skočit: V 6. min. jejich chybnou rozehru potrestal Kůrka, po další hrubce soupeře sice T. Pipek svou příležitost neproměnil, o pár vteřin později ale z kruhu zavěsil puk "pod víko" - 2:0. A ještě v té samé minutě Kraučuk upravil po úniku už na 3:0. Vzápětí mohli skóre ještě zvýraznit Ježek nebo Jiří Vlach, ale branky opět začaly padat až před první přestávkou - pěknou kombinaci celého útoku zakončil Kraučuk na 4:0 a v 19. min. Ježek prostřelil gólmana Krinwalda z prostoru mezi kruhy - 5:0. Hosté se ale nevzdali, v posledních dvou minutách zkorigovali stav na 5:2.

První šance druhé třetiny se zrodila před gólmanem Mladé Boleslavi, jenže Ježek pálil jen do tyče. Po vyloučení Šulce a Kůrky, kterému se nepovedl obranný výhoz, měli hosté k dispozici minutu a půl přesilovku pět na tři, kterou také Protivný proměnil - 5:3. Domácí ale žádné drama nepřipustili a připravili si dostastečný počet příležitostí. T. Pipek se zbavil beka, jenže potom pálil jen do gólmana a Borovanský o chvíli později pálil do tyče. Ve 29. min. si Čáslavští vyměnili puk přes celou šířku hřiště a Sladký potom trefil do horního růžku - 6:3, ve 35. min. souhru celého útoku zakončil T. Pipek a ve 37. min. Kůrka ranou od modré také do šibenice využil po deseti vteřinách přesilovku Čáslavi - 8:3. Ještě ve druhém dějství potom T. Pipek zvýšil na 9:3 a ve 39. min. ujel M. Pipek, který nabídl desátý gólový zápis Navrátilovi - 10:3.

O bodech už bylo dávno rozhodnuto, střetnutí bylo jen otázkou skóre. Nejprve Navrátil v oslabení zvýšil na 11:3, aby v 52. min. Franc pálil do tyče čáslavské brány a v 54. min. Mareš při přesilovce proměnil přečíslení dva na jednoho v gól na 11:4. M. Pipek v čáslavském dresu a Bartoš v tom hostujícím využili přesilovky, poslední slovo měl ale T. Pipek, který pečetil vítězství Čáslavi na 13:5 svým čtvrtým gólem v utkání.

"Začátek byl super, vedli jsme 5:0. Zbytek první třetiny jsme trochu podcenili," přiznal Tomáš Pipek, jeden z nejlepších hráčů na ledě. "Vrátili jsme se k naší hře a dopadlo to dobře," dodal. Sám si připsal čtyři branky, navíc už v první třetině utržil krvavý šrám na tváři. "Dařilo se mi od začátku, celý zápas jsem se cítil dobře a bylo to jednoduché. Do obličeje jsem dostal třikrát, byl jsem z toho špatný. Potom už jsem se docela i bál, nechtěl jsem se nechat zranit," přiznal.

Branky a asistence: 6. Kůrka, 8. T. Pipek (Borovanský, L. Svoboda), 8. Kraučuk (Křišťan, Šulc), 19. Kraučuk (L. Muras, Janata), 19. Ježek (M. Pipek), 29. Sladký (Borovanský, T. Pipek), 35. T. Pipek (Sladký, Borovanský), 37. Kůrka (Ježek), 37. T. Pipek, 39. Navrátil (M. Pipek), 47. Navrátil (M. Pipek), 58. M. Pipek, 59. T. Pipek (Sladký) - 19. Kollman (Bílek), 20. Protivný (Řečínský), 25. Protivný (Trégl, Kadeřábek), 54. Mareš (Trégl), 59. Bartoš (Vích, Christov). Vyloučení: 5/7, navíc Kraučuk - Trégl, Mareš 10 min. OT. Využití: 2/2. Oslabení: 1/0. Diváků: 303. Čáslav: Vich - L. Svoboda, Lang, Borovanský, T. Pipek, Sladký - Janata, Šulc, Křišťan, L. Muras, Kraučuk - Šlejtr, Kůrka, M. Pipek, Ježek, Navrátil - Jiří Vlach. Trenér Tomáš Topol. M. Boleslav B: Vích (8. Krinwald, 37. Vích) - Kadeřábek, Řečínský, Trégl, Protivný, Mareš - Holoubek, Bílek, Christov, Ficek, Kollman - Franc, Bartoš, Vajsejtl, Vaníček. Trenér Milan Ficek.