Čáslavští sestřelili tým TJ Božetice vyvolávanou „desítkou“

15. leden 2017, 20:30

Čáslav - Po pátečním derby nastoupili hokejisté HC Čáslav k dalšímu utkání krajské soutěže už v neděli, kdy na svém ledě přivítali Božetice. A soupeře nešetřili, o výsledku rozhodli už v první třetině:

Čáslav - Božetice 10:1 (5:0, 3:0, 2:1)

Domácí od začátku utkání kontrolovali hru a také dávali branky. Střelecky se dařilo zejména Michalu Kraučukovi, který ke dvěma gólům přidal i proměněné trestné střílení a zkompletoval tak hattrick. Dvě branky domácí vzávěru prvního dějství přidali při pětiminutové přesilovce po vyloučení Štědronského do konce utkání a soupeř, který přijel s dvanácti hráči, neměl šanci.

Gólový účet druhé třetiny otevřel Michal Kraučuk, který si tak připsal svůj čtvrtý zářez v zápase. Po vystřídání gólmanů propadl puk Kotrbovi do sítě při oslabení Čáslavi a hodně laciná byla i branka L. Svobody, jehož nahozený puk z půlky skončil v síti - 8:0.

Stačilo osm vteřin poslední části utkání, aby Němec upravil na 9:0 a diváci se pustili do skandování "desítky". Místo toho se hosté dočkali čestného úspěchu, když čisté konto J. Krištofovi překazil Homola - 9:1. Vyvolávaného desátého gólu se tribuna přece jen dočkala, když z vlastního obranné pásma ujel Pipek, zpoza branky předložil kotouč Pálkovi a ten uzavřel gólový zápis - 10:1.

Trenér Čáslavi Jiří Mlika byl spokojený s polovinou zápasu. "Pak už jsme byli v klidu a situace kluci začali přehrávat," uvedl a dodal: "Soupeř má šikovné hráče, přijeli ale s malým počtem a ještě se nechali vyloučit. Za všechna utkání krajské soutěže, co jsem zažil, dnes rozhodčí podali perfektní výkon."

Branky a asistence: 4. Kůrka, 9. Kraučuk, 16. Kraučuk (Janata), 19. Kraučuk (Janata, Kůrka) 19. L. Svoboda (Kapec), 28. Kraučuk (Uhlíř), 38. Pálek (Pipek), 39. L. Svoboda (Kapec, Miler), 41. Němec (Janata, Pipek), 58. Pálek (Pipek) - 51. Homola (Kořánek). Vyloučení: 6/7, navíc Kapec - Straka 2x (10 minut OT), Štědronský (B) 5 + do konce. Využití: 2/0. V oslabení: 2/0. Diváků: 427. Čáslav: J. Krištof - Janata, Kůrka, Pipek, L. Muras, Kraučuk - L. Svoboda, Pálek, Uhlíř, Šudoma, Kapec - Skalník, Šlejtr, Němec, Miler. Trenér Jiří Mlika. Božetice: Čunát (33. Kotrba) - Kojetín, Mareš, Kořánek, Homola, Nevolný - Straka, Hanzlík, L. Stejskal, Pešta, P. Stejskal - Štědronský, Kothera. Trenér Milan Tollinger.