Čáslavští vyhráli i podruhé venku a nyní vyhlíží domácí derby s Kutnou Horou

19. září 2020, 19:18

Kolín - Také ve druhém utkání krajské ligy hokejisté HC Čáslav zvítězili: Na kolínském zimním stadionu v sobotu přetlačili Žabonosy:

Žabonosy - Čáslav 3:5 (1:3, 0:0, 2:2)

Na domácí branku odpověděli hosté v polovině první třetině, kdy v průběhu tří vteřin dokázali dvěma brankami otočit stav ve svůj prospěch - 1:2. Navíc v poslední minutě prvního dějství přidal gólovou pojistku T. Pipek.

Po bezbrankové druhé třetině všechno podstatné přinesla poslední třetina. Domácí pět minut před koncem srovnali na 5:5, ovšem radost jim vydržela jen minutu. Dvě trefy si do závěru zápasu nechal Michal Kraučuk a Čáslavi i podruhé letos vyhrála na hřišti soupeře.

Poprvé doma se HC Čáslav představí v neděli 27. září, kdy od 17 hodin přivítá Kutnou Horu.

Kuriozitou jsou dva góly v první třetině v průběhu tří vteřin. "To byla chyba gólmana, Špeldovu střelu si srazil do brány sám," uvedl čáslavský trenér Ladislav Rytnauer. Ten ale se hrou úplně spokojený nebyl. "Bylo to takové rozhárané, nešlo o hezké utkání. Na ledě bylo mnoho nervozity, jak od hráčů, tak od rozhodčích," shrnul utkání čáslavský kouč. "Nakonec jsme v poslední třetině dali vítězný gól z přesilovky a pátý gól přidal Kraučuk po samostatném úniku. Dal hattrick, to je příjemné, jako body," usmíval se trenér.

"Jde o derby, jsme rádi, že jsme dvakrát vyhráli. Teď to snad bude pořádný zápas, navíc doma," těší se na souboj s Kutnou Horou Ladislav Rytnauer.

Branky a asistence: 3. Kunášek (Procházka), 42. Procházka (Hrachovec), 55. Kubát (Kunášek) - 10. Špelda (Křišťan), 10. Kraučuk (Křišťan), 20. T. Pipek (Sladký), 56. Kraučuk (Špelda), 60. Kraučuk (Ježek). Rozhodčí: Jecelín - Šubrt, Holec. Vyloučení: 8/8, vyšší tresty 0/1. Využití: 1/0. V oslabení 0/2. Žabonosy: Křivánek - Skokan, Procházka, Malina, Zemánek, Kubát, Kedršt, Hrachovec, Čtvrtečka, Smejkal, Kunášek, Nehasil, Mejzr. Čáslav: M. Svoboda - Špelda, Janata, Ježek, Křišťan, Kraučuk - Lang, Kulhánek, Krpata, T. Pipek, Sladký - Bílek, Šlejtr, L. Svoboda, Barbora, M. Pipek. Trenér Ladislav Kraučuk.